Policjanci zabezpieczyli alkohol bez akcyzy

Śremscy kryminalni zabezpieczyli 600 plastikowych butelek z cieczą o zapachu alkoholu, bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali też 53-latka, który przechowywał ten nielegalny towar i naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 30 tysięcy złotych. Mężczyzna był też poszukiwany, bowiem nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności, a skazany został za działanie w zorganizowanej grupie zajmującej się przestępczością skarbową.

14 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie na drodze relacji Śrem – Pysząca zatrzymali do kontroli samochód marki Fiat Doblo, którym kierował 53-letni mieszkaniec Łodzi.

W pojeździe funkcjonariusze znaleźli 24 kartony, w których było w sumie 600 plastikowych butelek z cieczą o zapachu alkoholu, bez polskich znaków akcyzy. 53-latek z Łodzi został zatrzymany nie tylko jako osoba podejrzana o przestępstwo skarbowe, ale też jako poszukiwany, który nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy, a skazany został za działanie w zorganizowanej grupie zajmującej się przestępczością skarbową.

Zatrzymany usłyszał zarzut związany z przechowywaniem, sprowadzonych do naszego kraju, wyrobów akcyzowych. Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą obliczyli, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 30 tysięcy złotych.

Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym podejrzanemu grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Ponadto, zgodnie z orzeczeniem sądu, trafił on już do więzienia celem odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwo.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.