Kredyty gotówkowe – różne propozycje od banków

Pożyczki krótkoterminowe czy kredyty udzielane przez banki, to instrumenty finansowe, które mogą okazać się niezwykle pomocne przy problemach z dopięciem domowego budżetu. Propozycji na rynku jest jednak tak wiele, że osoba, która nie ma doświadczenia w temacie, może łatwo zagubić się gąszczu ofert. Skąd wiedzieć, który kredyt jest warty tego, aby przyjrzeć mu się z bliska?

  1. Określ wysokość kredytu, o który będziesz się ubiegać
  2. Bank czy firma pożyczkowa – na co się zdecydujesz?
  3. Porównaj dostępne oferty – sprawdź najnowszy ranking!

Wybór kredytu to nie zakup lizaka w sklepie ze słodyczami. Chcesz poznać ciekawe oferty na większe sumy – sprawdź kredyty gotówkowe 40 tys DirectMoney.pl. Pamiętaj, aby decyzji nie podejmować zbyt pochopnie, przeanalizuj dokładnie dostępne oferty, a jeżeli okaże się to konieczne, to skonsultuj się z doświadczonym agentem finansowym.

Określ wysokość kredytu, o który będziesz się ubiegać

Jak powinna wyglądać prawidłowo zaplanowana ścieżka ubiegania się o kredyt gotówkowy? Po pierwsze, musisz dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy chcesz pożyczyć. Wysokość wnioskowanej kwoty musisz bowiem wpisać na formularzu, który będziesz wypełniać, ubiegając się o udzielenie pożyczki. Nie pożyczaj więcej, niż jesteś w stanie spłacić – to najkrótsza droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia, z której wydostać się jest niezwykle trudno.

W zależności od tego ile pieniędzy chcesz pożyczyć, możesz starać się albo o chwilówkę (szybka pożyczka, którą możesz otrzymać nawet w kwadrans, udzielana jest na stosunkowo niskie kwoty, a na spłatę masz przeważnie miesiąc) albo o kredyt bankowy. W tym drugim przypadku dostępne są kredyty gotówkowe, które możesz spożytkować w dowolny sposób oraz kredyty celowe – wówczas musisz je wykorzystać zgodnie z pierwotnym założeniem, na przykład na zakup nieruchomości czy samochodu.

Bank czy firma pożyczkowa – na co się zdecydujesz?

Wniosek o pożyczkę lub kredyt możesz złożyć w banku, lub w innej instytucji finansowej. Oprocentowanie kredytów bankowych jest niższe niż w przypadku pożyczek od firm, które bankami nie są. To jednak strona medalu. Druga jest taka, że wnioski składane o przyznanie kredytu bankowego, zwłaszcza na większe sumy, są często odrzucane. Powód przeważnie jest ten sam – niewystarczająca zdolność kredytowa lub negatywny wpis w KRD, lub BIK.

Które rozwiązanie będzie lepsze w Twoim przypadku? Musisz wziąć pod uwagę szereg czynników, między innymi wysokość oprocentowania oraz dodatkowych opłat związanych z obsługą wniosku kredytowego, a także czas, jaki będziesz miał na spłatę zadłużenia. Dopiero szczegółowa analiza wszystkich czynników pozwoli podjąć właściwą decyzję. Czy to oznacza, że samodzielnie będziesz musiał przedzierać się przez gąszcz bankowych ofert? Na szczęście nie – dostępne są darmowe rankingi kredytów. Przy ich pomocy sprawdzisz, które propozycje prezentują się korzystnie z Twojego punktu widzenia

Porównaj dostępne oferty – sprawdź najnowszy ranking!

Gdy już określisz preferowaną wysokość kredytu, wybierzesz rodzaj zobowiązania finansowego oraz zdecydujesz czy będziesz ubiegać się o kredyt konsumencki, czy na konkretny cel, to najwyższa pora porównać oferty poszczególnych banków. Osoba, która nie ma zbyt często do czynienia z rynkiem usług finansowych może w pierwszym momencie nie wyłapać subtelnych różnic pomiędzy propozycjami. Na szczęście z pomocą przychodzą rankingi kredytów oraz porównywarki kredytowe, dzięki którym zaledwie kilka chwil wystarczy na to, aby sprawdzić najkorzystniejsze oferty kredytowe dostępne na rynku.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.