Dlaczego łóżka piętrowe to dobre rozwiązanie?

Rodzice i dzieci rzadko mają wspólne pomysły na urządzenie dziecięcego pokoju, ale ten właśnie mebel zawsze łączy pokolenia.

Nie ma chyba dziecka, które by o nim nie marzyło, a jeśli ma się rodzeństwo – marzenie jest jak najbardziej uzasadnione: łóżko piętrowe daje szanse na taką aranżację wspólnego pokoju, która gwarantuje odrobinę intymności każdemu z mieszkańców. Łóżka piętrowe dla dzieci to dalecy krewni domków na drzewie – w obu przypadkach są czymś, co dzieci enigmatycznie określają mianem bazy, czyli miejsca oddzielonego od reszty świata; wydzielonego z przestrzeni wspólnej.
Dorośli nie powinni dać się długo namawiać, to naprawdę sensowna inwestycja, która dodatkowo gwarantuje oszczędność miejsca. Także w sytuacji, kiedy nasze dziecko jest jedynakiem, pojedyncze łóżko na antresoli, z szafą i biurkiem tworzy kompaktowy zestaw ułatwiający utrzymanie porządku oraz uwalniający nas od konieczności zakupu dodatkowych mebli. 

Dla rodzeństwa

Nowoczesne wielofunkcyjne łóżko piętrowe dla dwójki dzieci to wydatek, który naprawdę się opłaca. Łatwo wyobrazić sobie ilu pojedynczych mebli potrzeba do zagospodarowania pokoju rodzeństwa. Szafy ubraniowe, komody, dodatkowe schowki, łóżka, biurka… Tymczasem gotowy zestaw z dwoma łóżkami to maksymalnie ergonomiczny oraz kompaktowy set, w skład którego wchodzą np. dwie solidnych rozmiarów powierzchnie do spania, szafa na ubrania, półka na książki oraz dwie naprawdę pojemne i głębokie szuflady.
Oczywiście zestaw można uzupełnić o dodatkowe elementy utrzymane w takiej samej stylistyce i kolorystyce, ale z rozbudową można poczekać do czasu, kiedy dzieci zgłoszą taką potrzebę. Możemy więc zaplanować aranżację dziecięcego pokoju z dużym wyprzedzeniem, ale nabywanie kolejnych mebli uzależnić od pojawiających się potrzeb dzieci.
Rozrastający się księgozbiór czy wkroczenie w wiek szkolny to racjonalne powody zakupu półek czy biurek. Wielofunkcyjne łóżko piętrowe traktujemy więc jako zestaw bazowy i… czekamy. Zachowujemy się nie jak rodzice, którzy koniecznie, natychmiast muszą umeblować cały dziecięcy pokój od A do Z, ale jak… projektanci wielkomiejskiego osiedla mieszkaniowego. Co mamy na myśli?
Otóż zanim na osiedlu pojawią się alejki spacerowe i chodniki, mądry projektant sieje wszędzie trawę i czeka, gdzie mieszkańcy wydeptają sobie ścieżki. Wtedy ma stuprocentową pewność, że właśnie tam należy ułożyć płytki chodnikowe. Tak i my, rodzice, wstawiamy do pokoju rodzeństwa łóżko piętrowe i przyglądamy się rozwojowi sytuacji. Ubrania zalegają na oparciach krzeseł…? Książki piętrzą się na parapecie…? Pora na zakupy.

Dla jedynaka

Ale łóżka piętrowe to nie tylko rozwiązanie dla rodzeństwa. To równie dobry patent do pokoju jedynaka. Moduł z łóżkiem na antresoli oraz kącikiem do odrabiania lekcji i z szafą ubraniową to mebel, dzięki któremu pozostała przestrzeń pokoju może zostać uwolniona od zbędnych schowków. Im mniejszy pokój, tym sensowniejszy wydaje się zakup łóżka piętrowego.
Powierzchnia do spania jest na tyle duża i na tyle bezpieczna (schodki, barierki), że z powodzeniem może tu spać i kilku, i kilkunastolatek. Dla młodszego dziecka łóżko piętrowe będzie jak bezludna wyspa na środku oceanu, dla starszego stanowić będzie miejsce ucieczki przed uprzykrzonymi “starymi”.

Oryginalnie, niepowtarzalnie

Nowoczesne łóżka piętrowe dla dzieci kupić możemy w bardzo wielu konfiguracjach z dodatkowymi elementami – od szuflad, przez półki,  po szafy ubraniowe. Design oraz kolorystyka dopasowane są zarówno do pokojów tradycyjnych jak awangardowych. Nawet jeśli, wbrew zapewnieniom na wstępie, nie możemy dojść do konsensusu w kwestii umeblowania dziecięcego pokoju, zawsze warto rozpatrzyć zakup łóżka piętrowego. Aranżacja pokoju z łóżkiem na antresoli może otworzyć przed nami całkiem nowe obszary estetycznych poszukiwań. Możemy na przykład wybrać duży dywan, który zajmie centralne miejsce pokoju albo pozwolić sobie na dużą stojąca lampę czy dodatkowe fotele.

Łóżka piętrowe dla jedynaka, dla dwojga dzieci, a nawet dla trojga to meble bardzo funkcjonalne, doskonale wpisujące się w nowoczesne trendy wnętrzarskie i przynoszące dzieciom  mnóstwo frajdy. To trochę tak, jakby w ramach jednego pokoju otrzymywało się dwa miejsca do zabawy i nauki – bo nowoczesne modułowe łóżko piętrowe jest jak baza, schowek wewnątrz własnego pokoju. Ciekawie usytuowane i sformatowane adekwatnie do potrzeb użytkowników, na pewno stanie się główną atrakcją pomieszczenia i na zawsze zapisze we wdzięcznych wspomnieniach z dzieciństwa.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.