|

W Książu Wielkopolskim otwarto Posterunek Policji

Wczoraj, tj. 27 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim, który powstał w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców gmin Książ Wielkopolski i Dolsk. Teraz policjanci jeszcze skutecznej będą troszczyli się o bezpieczeństwo w tych dwóch gminach.

27 lutego br., o godz. 12.00, w Książu Wielkopolskim rozpoczęła się uroczysta zbiórka w związku z otwarciem Posterunku Policji.

Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, który powitał zaproszonych gości i podkreślił, iż Posterunek powstał w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców gmin Książ Wielkopolski i Dolsk. To właśnie oni podczas debat społecznych w 2017 i 2018 roku zgłaszali potrzebę jego funkcjonowania. Szef śremskich stróżów prawa poinformował, iż załoga Posterunku składa się z 9 policjantów, którzy wspierani przez funkcjonariuszy ze Śremu, będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców gmin Książ Wielkopolski i Dolsk. Kończąc swoje okolicznościowe przemówienie Komendant Jądrzak życzył policjantom Posterunku samych sukcesów i spokojnej służby.

332-241069

W dalszej części uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski wręczył symboliczny klucz do Posterunku jego Kierownikowi asp. Krzysztofowi Stajkowskiemu. A w swoim wystąpieniu podziękował władzom samorządowym za wkład w powstanie Posterunku i za to, że wspólnymi siłami udało się go odtworzyć. Nawiązał też do tego, że otwarcie Posterunku wpisuje się w stulecie historii naszej formacji, która powstała w 1919 roku, aby działać na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Następnie Komendant Chmielewski wspólnie z Komendantem Jądrzakiem wręczyli pamiątkowe, okolicznościowe ryngrafy Członkowi Zarządu Powiatu Śremskiego Januszowi Taciakowi, który reprezentował Starostę Śremskiego oraz Burmistrzowi Książa Wielkopolskiego Teofilowi Marciniakowi.

Na zakończenie uroczystej zbiórki, zgodnie z tradycją, budynek Posterunku został poświęcony przez proboszcza miejscowej parafii księdza Andrzeja Wujka. A po uroczystości Komendant Jądrzak zaprosił wszystkich do obejrzenia pomieszczeń otwartego Posterunku.

Przypominamy też, iż w związku z nawiązaną współpracą Komendant Powiatowy Policji w Śremie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Barbara Wierzbińska, również obecna na uroczystości otwarcia Posterunku, ustalili, że dzielnicowi, którzy opiekują się gminą Dolsk będą dwa razy w tygodniu pełnili dyżury w dolskim magistracie. W każdy poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 11.00 oraz w czwartki od 18.00 do 19.00 policjanci będą czekali na mieszkańców w sali nr 5, która mieści się na parterze budynku Urzędu Miasta i Gminy w Dolsku /Plac Wyzwolenia 4/.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.