Festiwal strzelecki Warty Śrem: Wisła Borek Wielkopolski… popłynęła

W kolejnym meczu kontrolnym seniorzy Warty urządzili sobie strzelecki festiwal i rozgromili Wisłę Borek Wlkp. aż 8:1. Trener Marek Wilczyński chwalił juniorów. Tym razem weekend piłkarze mieli wolny, a kolejny sparing w ramach przygotowań do wiosny rozegrali podczas wtorkowego treningu. Rywalem była Wisła Borek Wlkp.

Czołowy zespół leszczyńskiej klasy okręgowej (4. miejsce na półmetku) okazał się
zdecydowanie słabszy od śremskiego. Warciarze już w pierwszej połowie zaaplikowali rywalom pięć goli. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Hubert Sciak, a po golu dołożyli Krzysztof Chwaliszewski, Adrian Owczarek i Patryk Kryszak. Ten ostatni zagrał w Warcie po raz pierwszy. Wcześniej był testowany w Kotwicy Kórnik, ale ostatecznie czwartoligowiec nie zdecydował się na środkowego pomocnika. W Warcie zaliczył udany debiut i trener Wilczyński chciałby, aby zasilił zespół.

Po przerwie Warciarze swoją przewagę udokumentowali jeszcze trzema bramkami. Dwie zdobył wprowadzony Bartosz Skrzypczak, a jeden był samobójczy. Wisłę stać było tylko na bramkę honorową i przegrała 1:8.

Na tle rywali dużo lepiej wyglądaliśmy zarówno pod względem fizycznym, jak i organizacji gry, co przełożyło się na wysoką wygraną. Najbardziej cieszy mnie jednak postawa juniorów, którzy wchodzą do zespołu i coraz mocniej się dobijają do składu

– podsumował trener Marek Wilczyński. .

W sobotę o godzinie 14.00 śremski zespół zagra kolejny sparing. Rywalem będzie Płomień Połajewo.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta.