Festiwal strzelecki Warty Śrem: Wisła Borek Wielkopolski… popłynęła

0

W kolejnym meczu kontrolnym seniorzy Warty urządzili sobie strzelecki festiwal i rozgromili Wisłę Borek Wlkp. aż 8:1. Trener Marek Wilczyński chwalił juniorów. Tym razem weekend piłkarze mieli wolny, a kolejny sparing w ramach przygotowań do wiosny rozegrali podczas wtorkowego treningu. Rywalem była Wisła Borek Wlkp.

Czołowy zespół leszczyńskiej klasy okręgowej (4. miejsce na półmetku) okazał się
zdecydowanie słabszy od śremskiego. Warciarze już w pierwszej połowie zaaplikowali rywalom pięć goli. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Hubert Sciak, a po golu dołożyli Krzysztof Chwaliszewski, Adrian Owczarek i Patryk Kryszak. Ten ostatni zagrał w Warcie po raz pierwszy. Wcześniej był testowany w Kotwicy Kórnik, ale ostatecznie czwartoligowiec nie zdecydował się na środkowego pomocnika. W Warcie zaliczył udany debiut i trener Wilczyński chciałby, aby zasilił zespół.

Po przerwie Warciarze swoją przewagę udokumentowali jeszcze trzema bramkami. Dwie zdobył wprowadzony Bartosz Skrzypczak, a jeden był samobójczy. Wisłę stać było tylko na bramkę honorową i przegrała 1:8.

Na tle rywali dużo lepiej wyglądaliśmy zarówno pod względem fizycznym, jak i organizacji gry, co przełożyło się na wysoką wygraną. Najbardziej cieszy mnie jednak postawa juniorów, którzy wchodzą do zespołu i coraz mocniej się dobijają do składu

– podsumował trener Marek Wilczyński. .

W sobotę o godzinie 14.00 śremski zespół zagra kolejny sparing. Rywalem będzie Płomień Połajewo.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.