Samochody przewożące zwierzęta pod lupą śremskiej drogówki

Podczas wspólnej akcji policjantów śremskiej drogówki z Powiatowym Inspektorem Weterynarii pod lupę zostały wzięte samochody ciężarowe przewożące zwierzęta. Ujawniono szereg niepokojących nieprawidłowości zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym, dlatego policjanci już planują i zapowiadają kolejne takie działania.

31 stycznia br., w godz. 09.00-11.30, na terenie gminy Śrem służbę pełnił niecodzienny patrol. Funkcjonariusz drogówki ze śremskiej Policji i Powiatowy Inspektor Weterynarii pod lupę wzięli samochody ciężarowe przewożące zwierzęta.

W ciągu niespełna trzech godzin niecodzienny patrol szczegółowo skontrolował trzy pojazdy przewożące trzodę chlewną. Niestety, wszystkie te samochody były w złym stanie technicznym i policjant musiał nałożyć mandaty karne oraz zatrzymać dowody rejestracyjne. Wszystkie miały np. pękniętą przednią szybę.

W przypadku samochodu ciężarowego marki Daf, którym kierował 33-letni mieszkaniec Śremu, oprócz pękniętej szyby policjant ujawnił też nadmiernie zużyte opony. Ponadto okazało się, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania, bowiem zatrzymano mu wcześniej prawo jazdy za nadmierne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. 33-latek nie posiadał też karty w tachografie cyfrowym w związku z tym nie była rejestrowana aktywność kierowcy. W sumie nieodpowiedzialny kierujący został ukarany trzema mandatami karnymi na łączna kwotę 2200 złotych.

Natomiast Powiatowy Inspektor Weterynarii ujawniła, że kierujący nie mają dokumentów wymaganych przepisami o przewozie zwierząt, a także odpowiedniego oznakowania pojazdu informującego o przewozie zwierząt.

W związku z ujawnieniem szeregu niepokojących nieprawidłowości zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym policjanci śremskiej drogówki i inspektor weterynarii już planują i zapowiadają kolejne takie działania.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.