|||

Książki: Remigiusz Mróz “Czarna Madonna” / Karolina Wilczyńska “Właśnie dziś, właśnie teraz” [KONKURS]

W ten listopadowy wieczór chcielibyśmy wszystkim naszym czytelnikom zaprezentować dwie pozycje książkowe od najlepszych autorów w swoim gatunku.

Remigiusz Mróz to autor, który jak sam mówi o sobie: By czuć się komfortowo, musi codziennie napisać 10-15 stron i tygodniowo wybiegać 100 kilometrów. Dzisiaj przedstawiamy jego książkę pod tytułem “Czarna Madonna“.

Vigilate itaque, quia nescitis diem neque horam.

Czuwajcie zatem, bo nie znacie dnia ani godziny.

Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś nad Morzem Śródziemnym.

Na pokładzie znajdowało się 520 osób, w tym narzeczona Filipa, która miała odbyć pielgrzymkę do Bazyliki Grobu Świętego.

Przez pierwsze godziny Filip wierzy, że samolot się odnajdzie. Nic nie wskazuje na zamach, straż przybrzeżna nie odnajduje wraku, a co jakiś czas do kontroli lotów dociera sygnał z transpondera.

Co stało się z boeingiem ? Jaki związek ma jego zniknięcie z podobnymi zdarzeniami ?

I jakie znaczenie ma obraz Matki Bożej, nazywany Czarną Madonną ?

Pierwsze odpowiedzi każą Filipowi sądzić, że niewiedza naprawdę jest błogosławieństwem.

 

Karolina Wilczyńska to autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej. Pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu – o uczuciach. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii i rozumie kobiece emocje. “Właśnie dziś, właśnie teraz” przekornie pokazuje, że czekanie może okazać się zgubne, a tragedia nie zawsze zapowiada koniec, lecz początek czegoś naprawdę wyjątkowego.

Trzy kobiety, trzy historie, jedna tęsknota – za życiem, w którym jest się dla kogoś naprawdę ważnym.

Zgorzkniała Sabina od lat samotnie opiekuje się zniedołężniałym ojcem, z którym łączy ją toksyczna relacja. Siedemdziesięcioletnia Bronisława ledwo wiąże koniec z końcem, utrzymując siebie i dorosłego syna, alkoholika. Elegancka Sonia prowadzi idealne życie w pięknym domu, z kochającym mężem i córką. Idealne do czasu pierwszego kryzysu…

Nieszczęśliwy wypadek skruszy dotychczasowy porządek i splecie ich losy… Każdej z kobiet przyjdzie zmierzyć się z innymi problemami i każda będzie musiała stawić czoło prawdzie, nie zawsze przyjemnej. Prawdzie o sobie samej i o najbliższych. Bo czasami życie musi nami mocno potrząsnąć, żebyśmy odnaleźli jego sens.

 

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja ? Chcesz poznać zaprezentowane historie w całości ? “Właśnie dziś, właśnie teraz” może być Twoja, tak samo jak “Czarna Madonna” 🙂

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS owe książki 🙂

Wystarczy napisać NAM tytuł książki wraz z imieniem i nazwiskiem autora 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do niedzieli, 12 listopada br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrały następujące osoby:

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl/
Karolina WilczyńskaWłaśnie dziś, właśnie teraz“: http://czwartastrona.pl/ksiazki/wlasnie-dzis-wlasnie-teraz/

Remigiusz MrózCzarna Madonna“: http://czwartastrona.pl/ksiazki/czarna-madonna-remigiusz-mroz/

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Podobne wpisy

11 komentarzy

  1. Dla mnie bardziej interesującą byłaby powieść Karoliny Wilczyńskiej “Właśnie dziś, właśnie teraz” 🙂

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.