Znęcał się nad swoją żoną i włamywał do sklepów jubilerskich

Znęcał się nad swoją żoną i włamywał do sklepów jubilerskich

Policjanci ze Śremu zatrzymali 47-letniego sprawcę fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną, który trafił do aresztu. Kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna włamał się też do dwóch sklepów jubilerskich, z których ukradł złotą i srebrną biżuterię. Za popełnienie tych przestępstw podejrzanemu grozi wieloletnie więzienie.

18 kwietnia br. śremscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego, 47-letniego mężczyznę, który znęcał się nad żoną. Awanturnik miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że 47-letni mieszkaniec Śremu od początku tego roku, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, znieważał żonę słowami wulgarnymi, poniżał ją, stosował też przemoc fizyczną, zranił pokrzywdzoną i groził jej.

Po wytrzeźwieniu, 19 kwietnia br., mężczyzna usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną, a dziś, na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Prowadzone przez kryminalnych czynności doprowadziły też do ustalenia, że ten sam mężczyzna 17 lutego i 7 marca br. włamał się do dwóch sklepów jubilerskich w Śremie, z których ukradł złotą i srebrną biżuterię o łącznej wartości blisko 7 000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia, które amator cudzej własności zastawił w śremskich lombardach oraz sprzedał u jubilera w powiecie poznańskim.

47-latek był wcześniej notowany. Za popełnienie wymienionych przestępstw grozi mu wieloletnie więzienie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.