|

Śrem: 100 tys. sztuk papierosów i nielegalny alkohol. 46-latek zatrzymany!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zabezpieczyli ponad 100 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, ponad 10 tysięcy sztuk luźnych papierosów bez nazwy oraz 74 plastikowe butelki z cieczą o zapachu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali też 46-latka, który przechowywał ten nielegalny towar i naraził Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej 127 tysięcy złotych.

19 lutego br. dzielnicowy interweniował w jednym ze śremskich mieszkań, gdzie doszło do awantury między małżonkami. Okazało się też, iż 46-letni mieszkaniec Śremu, wobec którego podejmowana była interwencja posiada w mieszkaniu znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz alkohol bez banderoli. Mężczyzna przechowywał nielegalny towar w szafach w dwóch pokojach, a także w kartonach, które stały na podłodze.

W sumie dzielnicowy wspólnie z kryminalnymi zabezpieczył ponad 102 tysiące sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, ponad 10 tysięcy sztuk luźnych papierosów bez nazwy oraz 74 plastikowe butelki z cieczą o zapachu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali też 46-letniego śremianina, który trafił do policyjnego aresztu.

20 lutego, 46-latek usłyszał zarzut związany z przechowywaniem, sprowadzonych do naszego kraju, wyrobów akcyzowych w postaci papierosów. Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą obliczyli, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 102 tysiące złotych oraz uszczuplenie podatku VAT w wysokości ponad 25 tysięcy złotych. A to jeszcze nie koniec, bowiem otwarta pozostaje sprawa alkoholu bez banderoli, który najpierw będzie badany przez biegłego.

Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym podejrzanemu grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.