Znęcał się nad swoją żoną i włamywał do sklepów jubilerskich

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci ze Śremu zatrzymali 47-letniego sprawcę fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną, który trafił do aresztu. Kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna włamał się też do dwóch sklepów jubilerskich, z których ukradł złotą i srebrną biżuterię. Za popełnienie tych przestępstw podejrzanemu grozi wieloletnie więzienie.

18 kwietnia br. śremscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego, 47-letniego mężczyznę, który znęcał się nad żoną. Awanturnik miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że 47-letni mieszkaniec Śremu od początku tego roku, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, znieważał żonę słowami wulgarnymi, poniżał ją, stosował też przemoc fizyczną, zranił pokrzywdzoną i groził jej.

Po wytrzeźwieniu, 19 kwietnia br., mężczyzna usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną, a dziś, na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Prowadzone przez kryminalnych czynności doprowadziły też do ustalenia, że ten sam mężczyzna 17 lutego i 7 marca br. włamał się do dwóch sklepów jubilerskich w Śremie, z których ukradł złotą i srebrną biżuterię o łącznej wartości blisko 7 000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia, które amator cudzej własności zastawił w śremskich lombardach oraz sprzedał u jubilera w powiecie poznańskim.

47-latek był wcześniej notowany. Za popełnienie wymienionych przestępstw grozi mu wieloletnie więzienie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera