Studniówka 2018 w śremskim Ekonomie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W piątek 5 stycznia tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie bawili się podczas tradycyjnej studniówki. Na 118 dni przed maturą młodzi ludzie w pięknych kreacjach i szampańskich humorach zjawili się w sali balowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury.

Wspaniałą studniówkową zabawę rozpoczął tradycyjny polonez przygotowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Ogiermanna. Uroczystego otwarcia balu dokonał dyrektor Szkoły Piotr Karliński. W balu uczestniczyli także przedstawiciele rodziców z przewodniczącym Rady Rodziców Maciejem Dobrym. Do zabawy przygrywał zespół Amigo Band.

W tym roku w Zespole Szkół Ekonomicznych jest 137 maturzystów. To pięć klas reprezentujących zawody: ekonomista, logistyk i informatyk. Ci młodzi ludzie pod opieką swych wychowawców (Mirosława Czapla, Anna Kubiszewska, Iwona Taczak, Joanna Cicharska, Katarzyna Grzegorczyk) przeżyli w Ekonomiku już prawie cztery lata. To były chwile, które zapewne na długo wpisały się w ich pamięć.

Piątkowa zabawa miała oczywiście symboliczny wymiar. To pierwszy prawdziwy, dorosły bal, w którym uczniowie wzięli udział. Jednocześnie to sygnał, że przed uczniami ostatnie dni intensywnej nauki przed najważniejszym w życiu egzaminem. Młodzież pamiętała zatem o obowiązkowych amuletach takich jak czerwona bielizna i podwiązki. Kolejny zwyczaj to nie ścinanie włosów od studniówki aż do matury. Najpewniejszym jednak sposobem na zdaną maturę jest chyba jednak systematyczna nauka. Maturzystom życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.