Studniówka 2018 w śremskim Ekonomie

Studniówka 2018 w śremskim Ekonomie

W piątek 5 stycznia tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie bawili się podczas tradycyjnej studniówki. Na 118 dni przed maturą młodzi ludzie w pięknych kreacjach i szampańskich humorach zjawili się w sali balowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury.

Wspaniałą studniówkową zabawę rozpoczął tradycyjny polonez przygotowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Ogiermanna. Uroczystego otwarcia balu dokonał dyrektor Szkoły Piotr Karliński. W balu uczestniczyli także przedstawiciele rodziców z przewodniczącym Rady Rodziców Maciejem Dobrym. Do zabawy przygrywał zespół Amigo Band.

W tym roku w Zespole Szkół Ekonomicznych jest 137 maturzystów. To pięć klas reprezentujących zawody: ekonomista, logistyk i informatyk. Ci młodzi ludzie pod opieką swych wychowawców (Mirosława Czapla, Anna Kubiszewska, Iwona Taczak, Joanna Cicharska, Katarzyna Grzegorczyk) przeżyli w Ekonomiku już prawie cztery lata. To były chwile, które zapewne na długo wpisały się w ich pamięć.

Piątkowa zabawa miała oczywiście symboliczny wymiar. To pierwszy prawdziwy, dorosły bal, w którym uczniowie wzięli udział. Jednocześnie to sygnał, że przed uczniami ostatnie dni intensywnej nauki przed najważniejszym w życiu egzaminem. Młodzież pamiętała zatem o obowiązkowych amuletach takich jak czerwona bielizna i podwiązki. Kolejny zwyczaj to nie ścinanie włosów od studniówki aż do matury. Najpewniejszym jednak sposobem na zdaną maturę jest chyba jednak systematyczna nauka. Maturzystom życzymy powodzenia!

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.