|||

Włodzimierz Nowak, Violetta Szostak “Dżej Dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania” [KONKURS]

Na jesienne wieczory mamy gorąca premierę polityczna roku, czyli książkę “Dżej Dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania“.

Niektórzy powiedzą, co w tym ekscytującego: na pewno to co negatywne dla niego zostało usunięte… Nie !!! W szczerej rozmowie z Violettą Szostak i Włodzimierzem Nowakiem Jacek Jaśkowiak przyznaje się do prywatnych porażek i błędów, odsłania kulisy polityki i biznesu, zdradza mechanizmy podejmowania decyzji na najwyższym szczeblu.

Kim jest człowiek, który pokonał w wyborach na prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, który sprawował urząd 16 lat ! Jak wspomina pracę dla Jana Kulczyka, przyjaźń z Jackiem Kaczmarskim, starcie na ringu bokserskim z Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą.

Chcieliśmy się dowiedzieć, kim jest i skąd się wziął prezydent miasta, który jako pierwszy w Polsce poszedł w Marszu Równości. Który wystawił rachunek Kościołowi. Który nie zgodził się na apel smoleński z okazji rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Który pociął Poznań czerwonymi ścieżkami dla rowerzystów. Który krzyczy: „Precz z kaczyzmem”, mówi o Wolnym Mieście Poznań i powtarza, że nie pozwoli wycofać Poznania z Europy.

Violetta Szostak, Włodzimierz Nowak

W książce poruszane są różne tematy m.in. o:

  • Młodszym synu,
  • Swoim dzieciństwie, stracie ojca, domu dziecka i biedzie,
  • Jak chciał zostać Jezuita,
  • Wyprowadzce z domu i żonie,
  • Jacku Kaczmarskim, sobie i kobietach.

Zapytany o to, dlaczego zgodził się na tą książkę odpowiedział:

Uznałem, że to będzie jak wyjście do ringu, zmierzę się z czymś ciekawym. Chciałem sprawdzić, czy jako polityk będę się kreował, wymyślał siebie i zakładał maskę, czy będę miał jaja i pokażę siebie takiego, jakim jestem. Nie kalkulując, jaki to będzie miało wpływ na wybory. I na inne sprawy.
Celowo w tej rozmowie wyłączyłem hamulce, bo albo idę na całość i się odsłaniam, albo będzie to jakieś sztuczne.
Ale najważniejsze: miałem nadzieję na pytania na tyle trudne, że odpowiedzi pozwolą mi lepiej zrozumieć siebie samego. To przecież swego rodzaju spowiedź i egzamin – przychodzicie i mówicie: sprawdzam.
Wiecie, tak sobie dzisiaj myślę, że granica między byciem prezydentem a byciem takim człowiekiem w miejskim kontenerze jest bardzo cienka. Przecież ja też jako młody chłopak mogłem sięgnąć po alkohol, narkotyki. To akurat mnie nie kręciło, ale mam świadomość, że scenariusz mógł być inny.

Chcesz poznać szczegóły osobistego, politycznego życia samorządowca ?

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS książkę 🙂 Wystarczy napisać NAM: Prezydentem jakiego miasta jest Jacek Jaśkowiak ?

Na wiadomości od WAS czekamy do poniedziałku, 30 października br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Książkę wygrała:

 

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl/
Włodzimierz Nowak, Violetta SzostakDżej Dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania“: http://czwartastrona.pl/ksiazki/dzej-dzej-rozmowy-z-jackiem-jaskowiakiem-prezydentem-poznania/

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.