Seriale animowane i programy edukacyjne, które zainteresują dzieci podczas wakacji

Zbliżają się wakacje, a większość rodziców już rozmyśla o tym, jak zapewnić swojemu dziecku wartościową rozrywkę. Największą popularnością cieszą się kolonie i półkolonie, ale jest to rozwiązanie chwilowe – zazwyczaj nie trwają one dłużej niż dwa tygodnie. Co z resztą lata? Dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu wydaje się też zachęcanie do aktywności na świeżym powietrzu, ale na to nie zawsze pozwala pogoda. Zastanawiasz się co w takich sytuacjach? Ciekawą propozycją mogą być seriale animowane i programy edukacyjne. Poniżej przestawiamy te, które zainteresują dzieci w wieku szkolnym.

„Nela – mała reporterka”

„Nela – mała reporterka” to dziecięcy program podróżniczy, który nadawany jest w każdą sobotę na kanale TVP ABC. Dlaczego warto zachęcać dzieci do jego oglądania? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, prowadzącą jest 8-letnia Nela, co na pewno sprawi, że prezentowane w programie informacje wydadzą się pociechom mniej abstrakcyjne. A ta dziewczynka ma siłę przebicia! W końcu mało który maluch (a nawet dorosły!) może pochwalić się wycieczkami w takie miejsca jak Zanzibar, Tanzania, Kambodża, Kenia, Etiopia, Indonezja czy Peru oraz spotkaniem z Masajami, obserwowaniem kajmanów w dorzeczy Amazonki czy głaskaniem tygrysa w  Tajlandii. Po drugie, to świetny sposób na zachęcenie dziecka do nauki nazw zwierząt i roślin oraz zdobycia podstawowej wiedzy na temat nawet najbardziej odległych zakątków świata.

„Byli sobie podróżnicy”

Serial animowany „Byli sobie podróżnicy” to jedna z najbardziej wartościowych audycji dla dzieci. Można ją oglądać na antenie dostępnego w ofercie https://telewizjaswiatlowodowa.pl/telewizja-swiatlowodowa kanału Da Vinci Learning. Co decyduje o wyjątkowości serialu „Byli sobie podróżnicy”? Na pewno animowana forma oraz tematyka. Na podstawie króciutkich, liczących niewiele ponad dwadzieścia minut odcinków, dzieci są w stanie dowiedzieć się sporo na temat ważnych wydarzeń historycznych oraz poznać sylwetki największych odkrywców, władców i innych postaci, które wpłynęły na losy świata. Osobnych odcinków doczekali się m.in. Vasco da Gama, Archimedes, Marco Polo, Wikingowie i Karol Darwin.

„Opowieści Kota Śpiocha”

„Opowieści Kota Śpiocha” to program edukacyjny, w którym pierwsze skrzypce gra tytułowy kot – to on opowiada towarzyszącym mu Krzysiowi (Mateusz Pawłowski znany z serialu „Rodzinka.pl”) i Gabrysi interesujące historie z przeszłości. W serii nie zabrakło opowieści o poznańskich koziołkach, Bazyliszku, toruńskich piernikach oraz rycerzu z Tatr i smoku wawelskim. Dużym atutem audycji jest sposób narracji. Śpioch dokładnie przedstawia to, co kierowało bohaterami jego opowieści i zawsze wyjaśnia swoim rozmówcom trudne pojęcia. Rodzice mogą mieć pewność, że legendy i podania będą dla ich pociech zrozumiałe, a ciekawość i wyobraźnia pobudzone.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.