Jak zmotywować się do działania po okresie wakacyjnej laby?

Nawet jeśli nie jesteś już uczniem, lecz pracujesz na pełen etat, to okres wakacji rządzi się swoimi prawami. Co jednak zrobić, gdy skończy się wyczekiwany urlop i trzeba wrócić do szarej codzienności? Trzeba dodać jej nieco koloru oraz… zapoznać się ze sprawdzonymi technikami mobilizacji do działania. Nie musisz ich szukać. Wszystkie najlepsze sposoby znajdziesz w poniższym tekście!

Wyznacz sobie przyjemny cel

Być może Twoja praca nie jest spełnieniem marzeń i z trudem podejmujesz nowe wyzwania – są one jednak nieuniknione i warto rozważyć stosowanie techniki marchewki. Załóż sobie, że za każde wykonane zadanie czeka Cię nagroda. Na przykład: efektywna, dwugodzinna praca bez zaglądania w telefon to prawo do obejrzenia jednego odcinka ulubionego serialu, a po tygodniu pracy etatowej należy Ci się relaksującą kąpiel z olejkami eterycznymi z oferty Zdrowego Sklepu (https://zdrowy.sklep.pl/kategoria/olejki-eteryczne). Na uwagę zasługuje przede wszystkim wyjątkowa kompozycja Citrus Fresh od Young Living. Energetyzujące zapachy mandarynki, mięty, pomarańczy i grejpfruta, zamknięte w niewielkiej buteleczce mobilizują do działania, poprawiają samopoczucie i stymulują mózg, dzięki czemu łatwiej się skupisz na wykonywanych zadaniach. Jeśli nie przepadasz za gorącymi kąpielami, postaw na dyfuzor, który znajdziesz tutaj: https://zdrowy.sklep.pl/. To urządzenie, które rozbija cząsteczki olejków i cząsteczki wody, dzięki czemu nawilża powietrze i rozprasza w nim subtelny aromat. Pamiętaj, by do aromaterapii wybierać tylko w pełni naturalne, certyfikowane olejki eteryczne, ponieważ tylko one są skuteczne.

Do celu, ale małymi kroczkami

Przeraża Cię ilość rzeczy do zrobienia? Co chwilę przypominasz sobie o nowym zadaniu i nie wiesz już, w co włożyć przysłowiowe ręce? Przede wszystkim rozpisz sobie na kartce wszystkie zadania i określ ich priorytety. Jeśli wszystkie są równie pilne, zacznij od tego, które zajmie najmniej czasu. Im szybciej je wykonasz, tym szybciej będziesz mógł wykreślić to zadanie z kartki. Taki mały sukces będzie w pewnym sensie rozgrzewką, dzięki której Twój organizm wkroczy na tory sprawczości. Małe sukcesy są potrzebne, aby zyskać odwagę i mobilizację niezbędną do podjęcia się większych wyzwań. Niewykluczone, że na Twojej liście znajdują się obowiązki, na które zupełnie nie masz dziś ochoty. Każdy ma bowiem gorszy dzień. Jeśli możesz, przełóż je na następny dzień, ale w zamian za nie, wykonaj jakieś zadanie, które miałeś zrealizować w późniejszym terminie. Nie chodzi w końcu o to, by robić sobie zaległości, lecz by pozwolić sobie na chwilę słabości i miarę możliwości dopasowywać zadania do nastroju i sił, którymi dysponujesz w danym dniu. Bądź dla siebie łaskawy, ale jeśli obiecałeś sobie, że wykonasz jakieś zadanie – nie łam tej obietnicy. To kwestia szacunku dla samego siebie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.