Pomoc dla frankowiczów

Posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich aktualnie borykają się z trudną sytuacją finansową. W momencie podpisywania umowy kredytowej sytuacja różniła się diametralnie od tej, która panuje aktualnie na rynku kredytowym. Frankowicze są zmuszeni spłacać kredyty w zdecydowanie wyższych stawkach niż te, na które decydowali się w momencie podpisania umowy. Niestety, zaciągnięcie kredytu w innej walucie niż ta, w której się zarabia, zawsze niesie ze sobą ryzyko. Sytuacja na rynku walutowym może ulec zmianie każdego dnia, a rata kredytu rośnie w zastraszającym tempie. Kredyt we frankach był bardzo ryzykownym posunięciem, jednak z każdej sytuacji można znaleźć wyjście.

Czy jest możliwość rozwiązania tego problemu? Czy możliwe jest wygranie z bankiem i unieważnienie umowy kredytowej? Na pytania odpowie niniejszy artykuł. 

Kredyty frankowe – umowy, które pogrążyły Polaków

Opłacalność kredytu w obcej walucie zależy od poziomu jej kursu. W momencie zawierania umów kredytowych, a więc głównie na początku lat dwutysięcznych, kredyty we frankach zdawały się być idealnym rozwiązaniem. Frank szwajcarski był stabilną walutą. Kredyt frankowy był zdecydowanie bardziej korzystny, niż w rodzimej walucie. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, złoty stale umacniał swoją pozycję, co dodatkowo skłoniło kredytobiorców do szukania kredytów w innych walutach. Niskie raty i przystępne koszty oprocentowania zwabiły wielu kredytobiorców. Zwłaszcza tych, których zdolność kredytowa w kraju nie dawała szansy na na kredyt hipoteczny. Niekiedy umowy kredytowe nie były przedstawione na tyle jasno, aby każdy kredytobiorca liczył się z potencjalnym ryzykiem. Konieczność regularnego spłacania rat, przy jednoczesnym wzroście kwoty kredytu postawiła pod ścianą setki tysięcy Polaków.

Pomoc dla frankowiczów – gdzie szukać? 

Wydawać by się mogło, że jedynym wyjściem z niekorzystnego kredytu jest jego spłata, bez względu na koszty. Trudna sytuacja na terenie całej Polski stworzyła potrzebę przedsięwzięć, mających na celu pomoc frankowiczom. Wyrok TSUE z dnia 3 października 2019, dał pierwszą iskierkę nadziei w sprawie kredytów frankowych. Uznał on wówczas, że sąd krajowy nie może sprzeciwić się unieważnieniu umowy kredytowej, jeśli taka jest wola kredytobiorcy. Aktualnie do najskuteczniejszych praktyk dla osób, które zaciągnęły kredyt w walcie chf, jest pozew sądowy. Należy dowieść, że umowa kredytu podważyła prawa konsumenta. Jeśli jesteś kredytobiorcą, z pewnością potrzebujesz pomocy prawnej.

Zaufaj specjalistom – anuluj umowę kredytową 

Dochodzić swoich praw można dzięki portalom, oferującym profesjonalną pomoc. Jeżeli twoim celem jest unieważnienie umowy kredytu, powinieneś skorzystać z profesjonalnej pomocy. Portal https://rachelski.pl/kredyty-frankowe/ pozwoli ci znaleźć właściwe rozwiązanie. W sprawach frankowych warto skorzystać ze współpracy z doświadczonymi specjalistami. Ważne jest indywidualne podejście do każdej sytuacji, bowiem kredyty we franku szwajcarskim i umowy kredytu mogą diametralnie się różnić. Kancelaria ma na swoim koncie wiele wygranych spraw, popartych opiniami zadowolonych klientów.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.