Nie spać! Zwiedzać! Ta noc należała do muzeum [Fotografie]

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
W sobotę (03.06) odbyła się impreza z cyklu Noc w muzeum. Była częścią Kulturalnej Nocy w Śremie.

Śremskie muzeum już od kilku lat organizuje wieczorne zwiedzanie swoich zasobów. Dodatkowo odbywają się wernisaże oraz koncerty. Nie inaczej było w tym roku.

Na początku wydarzenia odbył się krótki koncert muzyki jazzowej, który pozytywnie nastrajał odbiorców. W ogrodzie muzeum zagrali Buhl, Gwiciński, Majewski i Ostrowski. Następnie przybyli goście uczestniczyli w wernisażu prac pn. “Piątka ze sztuki”. Swoje prace zaprezentowała Urszula Brylewska-Łukomska oraz jej najbliżsi, długoletni znajomi – Barbara i Grzegorz Marszałek oraz Zofia i Jacek Wolny. Artyści przybliżyli również tajniki swoich technik.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru mogliśmy zwiedzić wnętrza naszego muzeum po kapitalnym remoncie. Do dyspozycji były stałe wystawy: Jerzy Jurga – kusze, obrazy, warsztat, Wideoklip do hymnu oraz Salon Kolekcjonera. Dla zainteresowanych odbywała się projekcja filmu “Muzeum utracone”.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera