Spotkania Masy Krytycznej w ostatnie piątki miesiąca

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Podczas sobotniego roboczego spotkania ustalono terminy i plany Śremskiej Masy Krytycznej, która działa pn. Liczba Mnoga.

Spotkania Masy Krytycznej i przejazd ulicami Śremu będzie organizowany w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00. Zatem najbliższe spotkanie rowerzystów już 30 czerwca.

Celem organizowania takich spotkań jest pokazanie lokalnym władzom i mieszkańcom problemów, które napotykają na swojej drodze rowerzyści. Te problemy to brak spójnego systemu dróg i pasów rowerowych wykonanych z przyjaznych dla wąskich kół jednośladów materiałów. To także nieustępowanie pierwszeństwa na przejazdach rowerowych oraz blokowanie poprzez stanie w korku czy parkowanie przejazdów i pasów rowerowych.

O co chodzi Śremskiej Masie Krytycznej Liczba Mnoga?

  • redukcję korków (każdy rower to jeden samochód mniej na drodze)
  • redukcję problemów miejsc parkingowych (rower ich nie zajmuje)
  • spójną, przyjazną i bezpieczną infrastrukturę rowerową
  • organizację konsultacji z rowerzystami przez lokalne władze przy budowie dróg i pasów rowerowych.

Jeżeli jeździsz rowerem albo chciałbyś z niego korzystać, ale na razie wydaje Ci się to zbyt niebezpieczne, to zapraszamy 30 czerwca na ulice Śremu.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera