Bezdomniaki z Gaju na tropie Pokemonów i nowych domów

„Mores, patrz, to Pikachu, łap go!”, „Szukaj Bulbasaura, Joker, szukaj!” – takie okrzyki można było usłyszeć w sobotę w okolicy schroniska dla zwierząt w Gaju. Tego dnia bowiem na polowanie na Pokemony fani gry wyruszyli z dodatkowym wsparciem (Psy ze schroniska w Gaju wytropią Pokemony) – ich towarzyszami były psy z tej placówki. Efekt to kilkaset złapanych wirtualnych stworów, ale i realne przyjaźnie, a już wkrótce może i nowe domy dla Moresa, Jokera i innych czworonogów.

Bezdomniaki z Gaju na tropie Pokemonów i nowych domów

W sobotnim spacerze udział wzięło kilkadziesiąt osób, a niektóre z nich przejechały w tym celu nawet kilkadziesiąt kilometrów. – Byliśmy przekonani, że warto, bo z takimi pomocnikami nie sposób przeoczyć jakiegokolwiek Pokemona – żartuje Krzysztof, jeden z uczestników spaceru. – Tak naprawdę wcale jednak nie chodziło o łapanie tych stworów, a o to, by po prostu zrobić coś dobrego dla psów, które na co dzień nie mają za wesołego życia i sprawić im choć odrobinę radości. Ja bawiłem się na spacerze z Rokim świetnie, w dodatku byłem tym tak pochłonięty, że nawet nie spojrzałem na telefon – dodaje.
Odpowiedzialne za organizację spacerów schronisko w Gaju oraz Fundacja NaszeZoo.pl liczą na to, że przynajmniej część czworonożnych spacerowiczów dzięki tej akcji znajdzie nowych kochających opiekunów. – Między uczestnikami spaceru a psami zawiązały się bardzo przyjazne relacje, mogli się oni lepiej poznać, sprawdzić, jak na siebie reagują. Wiele osób dopytywało o warunki adopcji, dlatego mamy nadzieję, że wkrótce do nas wrócą, by dopełnić formalności i przyjąć pod swój dach nasze zwierzaki – mówi Michał Błaszak, rzecznik prasowy schroniska.

To wydarzenie to kolejna wspólna inicjatywa schroniska w Gaju i Fundacji NaszeZoo.pl. Podmioty te działają wspólnie już od ponad dwóch lat, między innymi zbierając dary dla czworonogów z kilkudziesięciu schronisk i fundacji z całej Polski za pośrednictwem internetowej platformy www.dlaSchroniska.pl, a także regularnie organizują specjalne akcje, których celem jest wspieranie bezdomnych zwierzaków oraz zachęcanie do ich świadomych adopcji.

* * *

Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której bezpańskie psy i koty można wspierać przez internet.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.