Jak zwiększyć wydajność w firmie produkcyjnej?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Rzeczą, która często spędza sen z powiek każdemu przedsiębiorcy, który ma swoją firmę produkcyjną jest zwiększenie wydajności – w każdym momencie przydałoby się zwiększyć produkcję – możliwie jak najbardziej i jak najmniejszym kosztem. Prawdę mówiąc, zazwyczaj wiąże się to z większym kosztem – w końcu nie da się wyczarować czegoś z niczego – my jednak sądzimy inaczej, szczególnie w przypadku, gdy wynajmiesz w tym celu specjalistów, którzy na swojej pracy się znają – wiedzą jak analizować przepływ informacji i cały workflow (czyli przepływ pracy) w firmie. W taki sposób można zwiększyć wydajność, a tym samym produkcję w firmie o nawet kilkadziesiąt procent.

O co chodzi? Jak to zrobić?

Sekretem do dobrze działającej firmy, szczególnie gdy chodzi o produkcję, jest przydzielenie odpowiednich osób do odpowiednich zadań, jednak rekrutacja specjalistów nie jest tematem tego artykułu. Dzisiaj skupimy się tylko i wyłącznie na ułożeniu maszyn na hali produkcyjnej, ponieważ ona jest również bardzo ważna – możesz tego nie wiedzieć, ale w Twojej firmie może być to wykonane niepoprawnie.
Zazwyczaj, każda firma zaczyna od małej skali, a potem całość się rozrasta – często jest to tylko jedna linia produkcyjna, do której dokładane są kolejne maszyny pozwalające na dodatkową obróbkę produktów, czy bardziej efektywne pakowanie. Często są one układane w losowy sposób, na oko. Tutaj właśnie popełniony jest błąd – całość powinna być z góry zaplanowana pod względem układu – jest to niezwykle ważne. Jak jednak określić, czy w Twojej firmie układ maszyn i stanowisk pracy jest odpowiedni? Są dwa sposoby:

  • Zapytaj swoich pracowników! W końcu to oni wiedzą najlepiej, na jakie problemy cierpią linie produkcyjne. Może według nich warto jest zmienić kolejność niektórych stanowisk? Przemyśl to i dokonaj zmian – ułatwisz w ten sposób pracę swoim podwładnym i jednocześnie zwiększysz wydajność – sytuacja win-win!
  • Wynajmij firmę, która dokona analityki. Badania dowodzą, że korzystając z pomocy takich firm możesz zaoszczędzić w ciągu roku o wiele więcej, niż wydasz jednorazowo na konsultacje. Jest to najlepsza inwestycja, jeżeli zależy Ci na zwiększeniu produkcji bez przeprowadzki w nowe miejsce (gdy cała hala jest już zapchana).

Niestety, taki proceder – niezależnie od sposobu, który wybierzesz nie uda się, gdy nie przejdziesz do działania. Potrzebna będzie Ci firma, dla której relokacja maszyn nie jest obcym terminem. Właśnie w współpracy z taką firmą powstał ten artykuł – Investmen jest firmą, która zajmuje się relokacją, czyli przenoszeniem maszyn przemysłowych z miejsca na miejsce – nie musi to być przeprowadzka do nowej hali, ponieważ relokacji można dokonać, tak jak zostało wspomniane powyżej, na terenie firmy.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.