Jak zwiększyć wydajność w firmie produkcyjnej?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Rzeczą, która często spędza sen z powiek każdemu przedsiębiorcy, który ma swoją firmę produkcyjną jest zwiększenie wydajności – w każdym momencie przydałoby się zwiększyć produkcję – możliwie jak najbardziej i jak najmniejszym kosztem. Prawdę mówiąc, zazwyczaj wiąże się to z większym kosztem – w końcu nie da się wyczarować czegoś z niczego – my jednak sądzimy inaczej, szczególnie w przypadku, gdy wynajmiesz w tym celu specjalistów, którzy na swojej pracy się znają – wiedzą jak analizować przepływ informacji i cały workflow (czyli przepływ pracy) w firmie. W taki sposób można zwiększyć wydajność, a tym samym produkcję w firmie o nawet kilkadziesiąt procent.

O co chodzi? Jak to zrobić?

Sekretem do dobrze działającej firmy, szczególnie gdy chodzi o produkcję, jest przydzielenie odpowiednich osób do odpowiednich zadań, jednak rekrutacja specjalistów nie jest tematem tego artykułu. Dzisiaj skupimy się tylko i wyłącznie na ułożeniu maszyn na hali produkcyjnej, ponieważ ona jest również bardzo ważna – możesz tego nie wiedzieć, ale w Twojej firmie może być to wykonane niepoprawnie.
Zazwyczaj, każda firma zaczyna od małej skali, a potem całość się rozrasta – często jest to tylko jedna linia produkcyjna, do której dokładane są kolejne maszyny pozwalające na dodatkową obróbkę produktów, czy bardziej efektywne pakowanie. Często są one układane w losowy sposób, na oko. Tutaj właśnie popełniony jest błąd – całość powinna być z góry zaplanowana pod względem układu – jest to niezwykle ważne. Jak jednak określić, czy w Twojej firmie układ maszyn i stanowisk pracy jest odpowiedni? Są dwa sposoby:

  • Zapytaj swoich pracowników! W końcu to oni wiedzą najlepiej, na jakie problemy cierpią linie produkcyjne. Może według nich warto jest zmienić kolejność niektórych stanowisk? Przemyśl to i dokonaj zmian – ułatwisz w ten sposób pracę swoim podwładnym i jednocześnie zwiększysz wydajność – sytuacja win-win!
  • Wynajmij firmę, która dokona analityki. Badania dowodzą, że korzystając z pomocy takich firm możesz zaoszczędzić w ciągu roku o wiele więcej, niż wydasz jednorazowo na konsultacje. Jest to najlepsza inwestycja, jeżeli zależy Ci na zwiększeniu produkcji bez przeprowadzki w nowe miejsce (gdy cała hala jest już zapchana).

Niestety, taki proceder – niezależnie od sposobu, który wybierzesz nie uda się, gdy nie przejdziesz do działania. Potrzebna będzie Ci firma, dla której relokacja maszyn nie jest obcym terminem. Właśnie w współpracy z taką firmą powstał ten artykuł – Investmen jest firmą, która zajmuje się relokacją, czyli przenoszeniem maszyn przemysłowych z miejsca na miejsce – nie musi to być przeprowadzka do nowej hali, ponieważ relokacji można dokonać, tak jak zostało wspomniane powyżej, na terenie firmy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.