9 medali zawodników Rapidu Śrem podczas turnieju taekwondo Usedon Open

Az dziewięć medali przywieźli zawodnicy Rapidu Śrem podczas turnieju taekwondo Usedon Open w przygranicznym mieście Ahlbeck: trzy złote, dwa srebrne i cztery brązowe. W zawodach wystartowało 316 zawodników z 23 klubów Polski i trzech zagranicznych. Na turniej udała się jedenastoosobowa reprezentacja Rapidu: Bartosz Kwieciński, Maciej Jadwisińczak, Wiktor Włodarczak, Inez Borowiak, Aleksandra Grześkowiak, Wiktoria Grześkowiak, Filip Dziuba, Tymoteusz Miłek, Tymoteusz Gerard, Zuzanna Malusiak i Ryszard Wietrzyński.

Ciekawostką podczas turnieju była możliwość rywalizacji dzieci poniżej 10 roku życia w takiej formule, co jest zabronione w Polsce. Dzieci trenujące taekwondo w Polsce muszą posiłkować się rywalizacją zagranicą, gdyż tutaj nie dostają takiej szansy. Przyjmując tezę, że bardzo ważnym elementem w późniejszych etapach zawodów taekwondo w tej formule to doświadczenie, dzieci w Polsce z góry skazywane są na opóźnienie w jego zdobywaniu.

(…)Turniej okazał się bardzo udanym sprawdzianem aktualnej dyspozycji naszych zawodników, którzy wywalczyli, aż dziewięć medali: trzy złote, dwa srebrne i cztery brązowe. Na najwyższym podium stanęli Bartosz Kwieciński, Filip Dziuba i Miłek Tymoteusz. Srebro wywalczyli Ola Grześkowiak i Gerard Miłek. Z brązem powrócili Maciej Jadwisińczak, Inez Borowiak, Wiktoria Grześkowiak i Zuzanna Malusiak. Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z pozycji medalowych naszych zawodników, ale przede wszystkim z poziomu walki naszych reprezentantów. Rewelacyjny sezon zalicza Bartosz Kwieciński, niepokonany zawodnik 2015 roku. Filip Dziuba zdobywając złoty medal zawodów, powetował sobie porażkę z Mistrzostw Europy Juniorów. Silnym punktem Rapidu staje się Tymoteusz Miłek, który z turnieju na turniej pokazuje, że jest profesjonalistą swojego fachu. Wręcz porywające walki toczył Gerard Miłek. Młodzi zawodnicy z pewnością cieszą się z trzecich miejsc w turnieju. Niestety nasza doskonała zawodniczka Wiktoria Grześkowiak w pierwszych sekundach walki, doznała skręcenia stawu skokowego i z silnym bólem została przewieziona do szpitala. Na kilka tygodni wyłączona jest ze sportu, a szkoda, bo już w najbliższą niedzielę miała walczył o tytuł najlepszej zawodniczki Ligi Taekwondo Wesołek – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Piotr Wesołek, Rapid Śrem

materiał oraz zdjęcie dzięki uprzejmości TKD Rapid Śrem

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.