9 medali zawodników Rapidu Śrem podczas turnieju taekwondo Usedon Open

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Az dziewięć medali przywieźli zawodnicy Rapidu Śrem podczas turnieju taekwondo Usedon Open w przygranicznym mieście Ahlbeck: trzy złote, dwa srebrne i cztery brązowe. W zawodach wystartowało 316 zawodników z 23 klubów Polski i trzech zagranicznych. Na turniej udała się jedenastoosobowa reprezentacja Rapidu: Bartosz Kwieciński, Maciej Jadwisińczak, Wiktor Włodarczak, Inez Borowiak, Aleksandra Grześkowiak, Wiktoria Grześkowiak, Filip Dziuba, Tymoteusz Miłek, Tymoteusz Gerard, Zuzanna Malusiak i Ryszard Wietrzyński.

Ciekawostką podczas turnieju była możliwość rywalizacji dzieci poniżej 10 roku życia w takiej formule, co jest zabronione w Polsce. Dzieci trenujące taekwondo w Polsce muszą posiłkować się rywalizacją zagranicą, gdyż tutaj nie dostają takiej szansy. Przyjmując tezę, że bardzo ważnym elementem w późniejszych etapach zawodów taekwondo w tej formule to doświadczenie, dzieci w Polsce z góry skazywane są na opóźnienie w jego zdobywaniu.

(…)Turniej okazał się bardzo udanym sprawdzianem aktualnej dyspozycji naszych zawodników, którzy wywalczyli, aż dziewięć medali: trzy złote, dwa srebrne i cztery brązowe. Na najwyższym podium stanęli Bartosz Kwieciński, Filip Dziuba i Miłek Tymoteusz. Srebro wywalczyli Ola Grześkowiak i Gerard Miłek. Z brązem powrócili Maciej Jadwisińczak, Inez Borowiak, Wiktoria Grześkowiak i Zuzanna Malusiak. Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z pozycji medalowych naszych zawodników, ale przede wszystkim z poziomu walki naszych reprezentantów. Rewelacyjny sezon zalicza Bartosz Kwieciński, niepokonany zawodnik 2015 roku. Filip Dziuba zdobywając złoty medal zawodów, powetował sobie porażkę z Mistrzostw Europy Juniorów. Silnym punktem Rapidu staje się Tymoteusz Miłek, który z turnieju na turniej pokazuje, że jest profesjonalistą swojego fachu. Wręcz porywające walki toczył Gerard Miłek. Młodzi zawodnicy z pewnością cieszą się z trzecich miejsc w turnieju. Niestety nasza doskonała zawodniczka Wiktoria Grześkowiak w pierwszych sekundach walki, doznała skręcenia stawu skokowego i z silnym bólem została przewieziona do szpitala. Na kilka tygodni wyłączona jest ze sportu, a szkoda, bo już w najbliższą niedzielę miała walczył o tytuł najlepszej zawodniczki Ligi Taekwondo Wesołek – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Piotr Wesołek, Rapid Śrem
materiał oraz zdjęcie dzięki uprzejmości TKD Rapid Śrem

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.