Czym różni się kasa fiskalna od drukarki fiskalnej?

Zgodnie z obowiązującą ustawą z marca 2004 roku o podatku od towarów i usług każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, sprzedaje wyroby lub świadczy usługi osobom prywatnym, zobligowany jest do ewidencji tych działań z wykorzystaniem kasy rejestrującej i wydawania klientom paragonów, czyli dokumentów sprzedaży. Czym jednak różni się dostępna na rynku kasa od drukarki fiskalnej i które urządzenie należy wybrać?

Kasa fiskalna

Pierwsza różnica, która stanowi wskazówkę w rozwiązaniu zagadki, czy masz do czynienia z kasą fiskalną czy drukarką to kwestia ceny – za drukarkę będziesz musiał zapłacić więcej.  Jeśli prowadzisz małe przedsiębiorstwo np. kawiarnię, małą gastronomię, jesteś fryzjerem lub lekarzem, a Twój asortyment produktowy nie jest zbyt rozbudowany, to w zupełności wystarczy Ci kasa fiskalna (https://cfsklep.pl/urzadzenia-fiskalne/kasy-fiskalne). Czym zatem różni się od drukarki? Kasa stanowi samodzielne urządzenie, które nie wymaga podłączenia do innego sprzętu. Niezbędne na paragonie dane dotyczące nazw produktów zaciągnięte są z bazy kasy fiskalnej, którą można zaprogramować ręcznie z wykorzystaniem klawiatury.

Drukarka fiskalna

Urządzenie fiskalne, które wymaga podłączenia do programu sprzedażowego, zainstalowanego na innym sprzęcie to drukarka fiskalna (https://cfsklep.pl/urzadzenia-fiskalne/drukarki-fiskalne). W przeciwieństwie do kasy fiskalnej to urządzenie nie działa samodzielnie. Wyższa cena drukarki wynika z jej wielofunkcyjności – rejestruje dane o obrocie, pozwala drukować dokumenty niefinansowe, przygotowuje raporty, wystawia faktury, a nawet sprawdza stany magazynowe, dzięki czemu rekomendowana jest dla większych firm o rozbudowanym asortymencie. Drukarka fiskalna, którą znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://cfsklep.pl/, świetnie sprawdzi się w hipermarketach, dyskontach spożywczych, sieciowych drogeriach handlowych lub dużych restauracjach.  

Wybierając wymagane prawnie urządzenie fiskalne, warto zaufać rekomendowanym producentom, takim jak Polsnet, Elzab i Fawag. Będzie ono towarzyszyć Tobie i Twoim pracownikom w wykonywaniu codziennych obowiązków. Decydując się na sprzęt od powszechnie znanych producentów, zyskujesz pewność, że został on zaprojektowany w sposób intuicyjnym, dzięki czemu niezbędne szkolenie pracowników i czas potrzebny na ich przystosowanie do urządzenia będą niewielkie. Warto inwestować w solidne sprzęty dla swojej firmy.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.