Klubu Senior+ w Śremie już otwarty
|

Klub Senior+ w Śremie już otwarty

W śremskim konwikcie przy ul. Franciszkańskiej 2 powstał Klub Senior+. 7 stycznia nastąpiło uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli przedstawiciele instytucji działających na rzecz społeczności seniorów oraz sami zainteresowani.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Arcybiskup Stanisław Gądecki, dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Lidia Ułanowska, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska oraz Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kościele pofranciszkańskim, w którym podczas homilii ks. Arcybiskup podkreślał znaczenie osób w starszym wieku, ogrom doświadczenia i wiedzy nabytej przez minione lata życia. Następnie wszyscy zgromadzili się w konwikcie, który przeszedł gruntowny remont.

IMG_9968.JPG

Koncepcja funkcjonalna Klubu Senior+ w Śremie to jeden z elementów Śremskiego Programu na rzecz osób starszych na lata 2017 – 2025 oraz Długofalowej Polityki Senioralnej. Na realizację projektu samorząd gminy Śrem uzyskał dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kwocie 150.000 zł. Całkowity koszt realizacji zadania to niewiele ponad 300 tys. zł, z tego 24% wydatków to koszty wyposażenia.

Dzięki gruntownej modernizacji ponad 220m2 powierzchni wydzielono 5 sal tematycznych tworząc przestrzeń przyjazną i dostosowaną do potrzeb śremskich seniorek i seniorów.

Klub Senior+ to przestrzeń otwarta na działania i inicjatywy osób starszych zrzeszonych zarówno w organizacjach pozarządowych jak i działających indywidualnie. 

Klub Senior+ w Śremie, prowadzony przez OPS, funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. W soboty i niedziele odbywać się będą spotkania okazjonalne.

Szczegółowe informacje: tel. 575 778 744

OPS zaprasza wszystkich seniorów do Klubu Senior+ w niedzielę 12 stycznia 2020 roku o godz. 15.00 na „Niedzielną herbatkę”.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.