Małżeństwo podejrzane o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad seniorką zatrzymane

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali trzy osoby podejrzane o psychiczne i fizyczne znęcania się nad 65-letnią śremianką, nieporadną ze względu na stan psychiczny. Kryminalni zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że pokrzywdzonej zadawano uderzenia po całym ciele, wydzielano jej pożywienie, zabierano rentę, ograniczano korzystanie z toalety, zmuszano do jedzenia wymiocin, do rozbierania się i polewano ją zimną wodą. Małżeństwo, które jest podejrzane o znęcanie się nad nieporadną seniorką przebywa w areszcie, a ich córka jest pod dozorem Policji. Pokrzywdzona została przeniesiona w bezpieczne miejsce.

17 maja br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona przez kuratora sądowego o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad 65-letnią śremianką, która jest nieporadna ze względu na stan psychiczny.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynika, że pokrzywdzona śremianka zamieszkiwała ze swoją dalszą rodziną, która miała się nią opiekować, a niestety od 2018 roku psychicznie i fizycznie znęcała się nad nieporadną kobietą.

Kryminalni zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że pokrzywdzonej zadawano uderzenia po całym ciele, wydzielano jej pożywienie, zabierano rentę, ograniczano korzystanie z łazienki i toalety, zmuszano do jedzenia wymiocin, wyrzucano z domu na podwórko, gdzie miała się rozbierać i była polewana zimną wodą. Zmuszano też seniorkę do spania w nieogrzewanym pomieszczeniu, brudnej pościeli lub na podłodze w kuchni. Kobieta chodziła w odzieży zabrudzonej fekaliami, zniszczonej i nieadekwatnej do panujących warunków atmosferycznych. Nad śremianką znęcano się też psychicznie. Miała ona być znieważana słowami uznanymi powszechnie za obelżywe i poniżana.

W miniony wtorek, 25 maja, policjanci zatrzymali 44-letnią śremiankę oraz jej 51-letniego męża jako osoby podejrzane o znęcanie się. Następnego dnia, sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Decyzją prokuratura pod dozorem Policji jest 19-letnia córka wymienionych, która również jest podejrzana o znęcanie się nad seniorką. Młoda kobieta ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, która obecnie przebywa w bezpiecznym miejscu.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie. Za znęcanie się nad osobą nieporadną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.