Podsumowanie akcji “Znicz”

Dziś (2 listopada), ostatni dzień akcji „Znicz”, a więc czas na pierwsze podsumowania. Przez cztery dni na terenie powiatu śremskiego doszło jedynie do jednej kolizji drogowej, podczas której nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Z pewnością duża w tym zasługa policjantów drogówki, którzy cały czas byli na posterunku – ujawnili 89 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 65 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Od 29 października do 1 listopada, czyli przez cztery dni na terenie powiatu śremskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do jednej kolizji, podczas której nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Można by rzecz, że u nas kierowcy wykazali się czujnością i rozwagą. Jednak na dotychczasowy bilans akcji „Znicz” bez wątpienia pracowali też policjanci śremskiej drogówki, którzy każdego dnia byli na posterunku i ujawnili 89 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 65 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Niestety, wielu kierowców wciąż pędzi i nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji „Znicz” funkcjonariusze zatrzymali też 7 dowodów rejestracyjnych, w tym 2 za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i 5 za brak aktualnych badań technicznych.

Na szczęście, na naszym terenie, nie odnotowaliśmy w tym czasie kierowców pod wpływem alkoholu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.