Jak wybrać lampę stojącą do salonu?

Lampy to jedne z najważniejszych detali tworzących atmosferę wnętrza. To, jaką wybierzemy, może przeważyć o charakterze danego pokoju. 

1. Nowoczesny design

2. Postaw na funkcjonalność

3. Zdecyduj o charakterze swojego mieszkania

Jak wybrać lampę stojącą do salonu? Nowoczesna lampa musi spełniać konkretne wymagania estetyczne, ale też funkcjonalne. Lampy podłogowe z reguły są pokaźnych rozmiarów i rzucają się w oczy, ale też dają bardzo dużo światła i są w stanie skutecznie rozświetlić dany kąt pokoju. Szczególnie dobrze sprawdzają się w salonie, który z reguły jest największym pomieszczeniem w mieszkaniu. Z tego powodu trudno doświetlić go w całości za pomocą lamp sufitowych. Z drugiej strony, jest to najbardziej reprezentacyjny punkt naszego domu – musi się tam więc znaleźć naprawdę efektowna lampa podłogowa! 

Nowoczesny design 

Na czym polega “nowoczesność”, gdy mówimy o lampie stołowej? Przede wszystkim mianem nowoczesnej można określić lampę, której design nie przytłacza i idealnie komponuje się z resztą przestrzeni. Takie lampy podłogowe mogą być zaprojektowane według różnego pomysłu, ale wszystkie cechuje minimalizm i nastawienie przede wszystkim na funkcjonalność. Wystarczy przyjrzeć się projektom takich światowej sławy producentów, jak Nowodvorski czy Ariana-Azzardo, by zrozumieć, o czym mówimy.   

Postaw na funkcjonalność

Lampy podłogowe można kupić w różnych rozmiarach i wysokościach. Bardzo ważne jest, by te parametry spójnie komponowały się z przestrzenią naszego mieszkania, a więc by lampa nie była zbyt wysoka lub zbyt niska oraz aby dobrze spełniała swoje przeznaczenie, a więc była w stanie oświetlić stolik kawowy czy też fotel do czytania. Część modeli oferuje regulowaną wysokość, ale nie jest to rozwiązanie, które pod względem estetycznym zadowoli każdego. Dobrze jest więc zaplanować zakup w sposób bardzo przemyślany. 

Zdecyduj o charakterze swojego mieszkania

Rodzaj klosza do lampy wpływa na to, jakie światło dzięki niej uzyskamy. Jeśli klosz jest solidny i przepuszcza niewiele światła, uzyskamy matowy, niezbyt silny efekt, który doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy lampa ma przede wszystkim nadawać pomieszczeniu nastroju. Z kolei jeśli chcemy, aby lampa przede wszystkim dostarczała światło, możemy w ogóle zrezygnować z klosza i kupić model go pozbawiony.

Niezależnie od naszych gustów i potrzeb, warto odwiedzić stronę firmy Abanet i zapoznać się z jej ofertą. Znajduje się tam mnóstwo efektownych, nowoczesnych projektów, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.

https://abanet.pl/316-lampy-stojace-nowoczesne

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.