Recycling symbol made of paper

Segregacja odpadów w Śremie: planowane zmiany w segregacji niektórych odpadów

Urząd Miejski w Śremie dystrybuuje do właścicieli nieruchomości domów jednorodzinnych informacje o obniżonych stawkach za gospodarowanie odpadami w 2021 roku. W kopercie znajduje się również informacja o planowanych zmianach w zakresie pojemników na bioodpady.  

Od 1 lipca br. planowana jest zmiana w systemie gospodarki odpadami na terenie gminy Śrem w zakresie zbierania odpadów komunalnych w 3 frakcjach:

  • bioodpady kuchenne – czyli kwiaty, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych, owoce i warzywa z ogrodów, resztki żywności, obierki z owoców i warzyw, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, zużyte ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne
  • bioodpady zielone – czyli skoszona trawa, drobne gałęzie, chwasty bez ziemi, liście
  • popiół i żużel z paleniska domowego – czyli zimny popiół i żużel z kotłowni, kominka; zimny popiół ze spalania węgla i drewna

Gmina wyposaży nieruchomości w pojemniki o pojemności 80 l:

  • na bioodpady kuchenne
  • na popiół i żużel

Darmowego pojemnika z gminy na bioodpady kuchenne nie otrzymają mieszkańcy, którzy korzystają z ulgi w opłacie z tytułu posiadania kompostownika przydomowego.

Mieszkańcy będą zobowiązani wyposażyć nieruchomość w pojemnik do bioodpadów zielonych (ogrodowych) we własnym zakresie, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem.

Każda zamieszkała nieruchomość musi zostać wyposażona w pojemniki do gromadzenia powyższych frakcji do 30 czerwca br. .

Do informacji o wysokości opłaty, którą aktualnie otrzymują mieszkańcy, dołączony jest formularz dot. zapotrzebowania na pojemniki. Formularz należy koniecznie dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Śremie do 26 lutego br.
Formularz można złożyć na trzy sposoby:

  • w siedzibie Urzędu Miejskiego w Śremie, Plac 20 Października 1 – na zewnątrz i wewnątrz budynku znajdują się skrzynki do korespondencji
  • drogą pocztową na adres: Urząd Miejski w Śremie, Plac 20 Października 1; 63-100 Śrem;
  • drogą elektroniczną: skan wypełnionego i podpisanego oświadczenia na adres odpady@urzad.srem.pl

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.