Będzie Posterunek Policji w Książu Wielkopolskim? Wszyscy są za.

Będzie Posterunek Policji w Książu Wielkopolskim? Wszyscy są za.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zorganizowali w Książu Wielkopolskim konsultacje społeczne w sprawie utworzenia w Książu Wielkopolskim Posterunku Policji dla gmin Dolsk i Książ Wielkopolski. Konsultacje odbyły w Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim przy ulicy Zakrzewskiej 15. Podczas spotkania poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w kontekście utworzenia nowej formy służby Policji na terenie gmin Dolsk i Książ Wielkopolski

27 czerwca br. w Centrum Kultury w Książu Wlkp. przy ulicy Zakrzewskiej 15 odbyły się konsultacje społeczne zorganizowane przez śremską Policję w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli przedstawiciele władz samorządowych – Wicestarosta Śremski Janusz Przywara, Burmistrz Dolska Henryk Litka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wielkopolskim Sławomir Przybylski i reprezentujący Burmistrza Książa Wielkopolskiego Kierownik Referatu Urzędu Miejskiego w Książu Wielkopolskim Grzegorz Rabczewski.

Konsultacje rozpoczęło wystąpienie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie obu gmin i omówił aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kolejno Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak omówił strukturę organizacyjną tworzącego się Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim i przypomniał uczestnikom konsultacji o programie Dzielnicowy bliżej nas oraz o aplikacji mobilnej Moja Komenda.

Wicestarosta Śremski Janusz Przywara w swoim wystąpieniu przekazał słowa uznania od Starosty Powiatu Śremskiego Zenona Jahnsa za dążenie i poczynione starania dla inicjatywy powstania Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim deklarując w tym zakresie wsparcie powiatu.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wielkopolskim Sławomir Przybylski a także sami mieszkańcy Dolska i Książa Wielkopolskiego bardzo życzliwie przyjęli informację i zaakceptowali inicjatywę utworzenia w Książu Wielkopolskim Posterunku Policji dla gmin Dolsk i Książ Wielkopolski.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.