Dlaczego warto usuwać niektóre opinie z Google?

Wraz z upowszechnieniem się Internetu, powstaniem social mediów i rozwojem e-handlu nastąpił niespotykany nigdy wcześniej wzrost w zakresie wyrażania różnego rodzaju opinii, rekomendacji, komentarzy. Szczególnie social media kojarzą się z tzw. polubieniami, komentarzami pod publikowanymi postami. Są one wyrazem uznania dla ich autora. Nie inaczej jest w przypadku wyszukiwarki Google, która dla większości z nas jest pierwszym wyborem w sytuacji, gdy szukamy konkretnych informacji. Liczne badania dowodzą, iż jednym z najsilniej działających argumentów przemawiających za kupieniem produktu są pozytywne opinie na jego temat. Jest to w pełni zrozumiałe. Co ma jednak zrobić przedsiębiorca, który spotyka się z dużą liczbą negatywnych komentarzy? Okazuje się, że można temu zaradzić. W poniższym tekście podpowiemy jak usunąć opinie Google? Zapraszamy do lektury.

Po co jednak usuwać opinie z Google?

Pytanie do pewnego stopnia ma sens. W końcu internet pełny jest opinii. Każdy, kto ma w kieszeni telefon może napisać wszystko co mu przyjdzie do głowy. I tu pojawia się problem. Wszystko, co napiszemy pozostawia ślad. Opinia, komentarz pozostają w sieci na lata, aby nie powiedzieć, że na zawsze. Wiemy jednak, że opinia opinii nie jest równa. O ile pozytywna pomaga zdobyć zaufanie klienta do produktu lub usługi, o tyle negatywna wręcz przeciwnie. Co gorsza, negatywne opinie wydają się mieć dla nas większe znaczenie. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że złym doświadczeniem podzielimy się o wiele chętniej niż dobrym, które uważamy zazwyczaj za całkiem naturalne. Jeśli nasza firma np. restauracja, pensjonat otrzyma kilka negatywnych opinii istnieje duże prawdopodobieństwo, na istotny spadek liczby nowych klientów. W takich wypadkach należy działać i to szybko.
Z pomocą oczywiście przyjdzie nam Google, ale musimy wiedzieć czego szukać. Powinniśmy szukać informacji na temat tego, jak usunąć swoją opinie Google? Jeśli nie czujemy się zbyt biegle w świecie Internetu możemy zlecić usunięcie wybranych opinii fachowcom, którzy w sieci czują się niczym ryba w wodzie. Zdecydowanie warto zapłacić za usunięcie niepochlebnych, a zwłaszcza krzywdzących opinii.

Czy każdą opinię można usunąć?

Oprócz pytania jak usunąć opinie Google należy zadać sobie również pytanie, czy każda jest do usunięcia? Otóż niestety nie każda. Regulamin Google wyraźnie określa jakie warunki muszą być spełnione, aby istniały przesłanki do jej usunięcia. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że owa lista jest dość długa i można próbować podciągnąć opinię pod jedną lub kilka kategorii. Na koniec jedna uniwersalna rada. Zanim cokolwiek napiszemy i opublikujemy w sieci zastanówmy się trzy razy. Pisanie pod wpływem emocji może skończyć się tym, że następnego dnia będziemy żałować, że taki komentarz, opinia poszły w świat. Ich usunięcie jest o wiele trudniejsze i kosztowniejsze niż chwila zapomnienia przy klawiaturze.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.