TEST&GO ponownie pod stadionem Kolejorza

Punkt TEST&GO przy Bułgarskiej rozpoczął już swoją działalność. Będzie dostępny dla mieszkańców Poznania i okolic przez cały tydzień, aż do odwołania. Kierowcy i pasażerowie mogą zbadać się na obecność koronawirusa metodą “drive-thru” (bez wysiadania z auta). Tym razem jest to współpraca wielkopolskich terytorialsów i personelu szpitala im. Franciszka Raszei.

TEST&GO, został uruchomiony na wniosek wojewody wielkopolskiego, na parkingu pod Stadionem Lecha Poznań. Akcję wspiera również Urząd Miasta Poznania. Próbki pobierać będą odpowiednio przygotowani do tego typu zadań żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na punkcie ewidencyjnym spotkać można personel poznańskiego szpitala im. F. Raszei.

Test&GO powstał na bazie kontenerów i będzie działać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9-17. W tej chwili funkcjonowanie “driver thru” zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT.

Na badanie trzeba zarezerwować sobie około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczone są cztery strefy: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym. Wynik można sprawdzić za pomocą IKP (Internetowe Konto Pacjenta) lub poprzez POZ.

Wymazy pobierane są od osób, które posiadają skierowanie od lekarza rodzinnego lub z Sanepidu. Rejestracji można dokonać poprzez szpital im. Franciszka Raszei, pod nr: 61 2245435.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.