23-letni motocyklista pędził w rejonie przejścia dla pieszych 120 km/h

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli kolejnych piratów drogowych, którzy zagrażali bezpieczeństwu na drogach. W miejscowości Psarskie, w rejonie przejścia dla pieszych, ujawnili motocyklistę, który zasuwał 120 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Kompletnie nierozsądny 23-latek na 3 miesiące stracił uprawnienia do kierowania, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Pomimo nieustannych apeli policjanci cały czas ujawniają kierowców, którzy pędzą i stwarzają zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj, 25 października o godz. 11.48, w miejscowości Psarskie, w rejonie przejścia dla pieszych, na policyjny radar wpadł motocyklista, 23 – letni mieszkaniec Mosiny, który zasuwał 120 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h.

Policjanci zatrzymali temu młodemu mężczyźnie uprawnienia do kierowania, ukarali go mandatem karnymi i 10 punktami karnymi. Tak samo zakończyły się pirackie wariacje kolejnego 23-latka, tym razem z gminy Kórnik. Ten młody kierujący, w miniony piątek 23 października, prowadząc audi jechał przez Mchy mając na liczniku 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Policjanci drogówki proszą o świadome i odpowiedzialne zachowania na drogach. Przypominają też o tym, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących. Bądźcie ostrożni i uważajcie na siebie!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Bardzo dobrze! Zapraszamy policję na kontrole prędkości w pobliżu al. Platanowej w Psarskiem. Tam dopiero często przekraczana jest prędkość. Dodam, że nie ma tam oświetlenia oraz pobocza.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.