|

Niezapominajka, najstarsze śremskie przedszkole rozbudowuje się

Dokładnie w 1912 roku została otwarta w Śremie pierwsza ochronka, którą zorganizowały w swoim domu przy ul. Dutkiewicza Siostry Elżbietanki. W związku z tym, że ochronka była bezpłatna chodziły do niej dzieci z najuboższych rodzin. W tej chwili w tym miejscu znajduje się prężnie działające Przedszkole Niezapominajka, które prowadzą właśnie Siostry Elżbietanki, a w lipcu tego roku rozpoczęła się jego rozbudowa.

Przedszkole jest dwupiętrowe z pięknym placem zabaw oraz orlikiem, gdzie najmłodsi mogą rozwijać się sportowo. Prawie w każdej sali znajduje się tablica multimedialna. Nic więc dziwnego, że liczba dzieci z roku na rok rośnie. Decyzja o rozbudowie przedszkola nastąpiła w 2014, kiedy Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Śremie obchodziło swoje 125-lecie. Jak wspomina siostra Damiana Rozalia Cykulska, dyrektorka placówki “Wraz z radą pedagogiczną podjęliśmy decyzję o budowie dodatkowego budynku przedszkola, gdyż zasoby lokalowe nie spełniają wszystkich oczekiwań”.

Jak zauważa siostra dyrektor, rozbudowa przedszkola do którego uczęszcza w tej chwili ponad 120 dzieci o nowy budynek była koniecznością. Latem dzieci mogą ćwiczyć na orliku, jednakże późną jesienią oraz zimą powinny być na sali gimnastycznej, które po prostu nie ma. Brakuje również miejsca, w którym mogłyby odbywać się przedstawienia teatralne. Te wszystkie elementy ma zapewnić nowy obiekt.

W nowym obiekcie będzie znajdowała się sala sensoryczna, gimnastyczna, dwie dodatkowe sale przedszkolne, gabinet logopedyczny oraz zaplecze socjalne i garaż. Ważnym elementem nowego budynku będzie przystosowanie placówki do dzieci niepełnosprawnych.

Budowa nowego budynku nie jest finansowana z funduszy gminnych. Środki zdobywane są dzięki hojności sponsorów. Pomimo wielu ludzi dobrej woli, którzy przekazują dobrowolne datki na budowę, już teraz można stwierdzić, że na pewno będzie brakowało funduszy do zakończenia inwestycji.

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc budowę nowego budynku przy Przedszkolu Niezapominajka w Śremie, zostało otwarte specjalne konto, na które można przekazywać datki.

Przedszkole Niezapominajka w Śremie

Rozbudowa przedszkola

93 1090 1405 0000 0001 3504 4383

Można skontaktować się również bezpośrednio:

Przedszkole Niezapominajka

Dutkiewicza 13
63 – 100 Śrem
Telefon
61 283 05 30
Email
niezapominajka@naszsrem.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.