Żołnierz 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu uratował tonącego!

W poniedziałek 27 lipca ok. godz. 19.00 szer. Mariusz Tomaszewski żołnierz 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas rodzinnego spaceru uratował tonącego w jeziorze Logo (Długie).

Szer. Mariusz Tomaszewski jest żołnierzem 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu. W szeregach WOT służy od lutego 2020 roku. Mieszka w Trzciance. Na co dzień pracuje w firmie budowlanej.

Gdy tylko zauważył niebezpieczną dla życia sytuację postawił dzieci pod opieką żony i ruszył na pomoc tonącemu chłopakowi. Dramatyczna akcja zakończyła się sukcesem a żołnierz swoją postawą uwodnił że zawsze gotowy jest pomagać innym i pozostaje wierny maksymie terytorialsów “Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”.


Na szczęście tym razem wszystko skończyło się dobrze i nie doszło do tragedii. (…) W każdej takiej chwili jest potrzebny spokój i opanowanie-nie panikować! (…)Pomagajmy i nie bójmy się tego. Nigdy nie wiemy czy my kiedyś nie będziemy potrzebować czyjejś pomocy – apeluje Mariusz.

Dziś za bohaterską postawę żołnierzowi podziękował burmistrz Trzcianki pan Krzysztof Jaworski i wyróżnił go listem gratulacyjnym.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.