Szef MEN: planujemy, że 1 września rok szkolny rozpocznie się w szkołach

Warszawa, 08.06.2020. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej dotycz¹cej tegorocznego egzaminu maturalnego, 8 bm. w siedzibie MEN w Warszawie. (ls/doro) PAP/Leszek Szymañski
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych – poinformował w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Na konferencji prasowej w środę minister poinformował, że planowane jest, aby od 1 września uczniowie rozpoczęli naukę w budynkach szkolnych.

“Oczywiście chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół, dlatego też wyraźnie mówimy to, o czym wspomniał pan premier, główny inspektor sanitarny czy minister zdrowia, chcemy żeby takim podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, zajęcia odbywają się w szkołach i stąd planujemy, że 1 września rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie w szkołach” – powiedział Piontkowski.(PAP)

Autorki: Olga Zakolska, Danuta Starzyńska-Rosiecka

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.