Policja
|

16-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był zarejestrowany

W ostatnich tygodniach na drogach naszego województwa doszło do wypadków z udziałem motocyklistów, w których kierujący jednośladami ponieśli śmierć. Na terenie powiatu śremskiego nie doszło do tragedii, ale 16-latek kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń ciała. Nieletni stracił panowanie nad jednośladem, wjechał do rowu, uderzył w skarpę i doprowadził do przewrócenia się pojazdu.

W miniony piątek, 9 sierpnia o godz. 16.24, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Sroczewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Kawasaki, 16-letni mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski, jadąc od strony miejscowości Łężek w kierunku Zaborowa, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w skarpę i doprowadził do przewrócenia się pojazdu. Nieletni był trzeźwy, z obrażeniami ciała został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Poznaniu. 16-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl, którym kierował nie jest zarejestrowany i nie posiada ubezpieczenia OC.

Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z zespołu do spraw nieletnich. Ostatecznie znajdzie ona swój finał w sądzie rodzinnym.

Do końca wakacji zostały jeszcze blisko trzy tygodnie. Do rodziców apelujemy o wzmożony nadzór nad dziećmi, które w tym wakacyjnym okresie często mają różne, nie zawsze właściwe, pomysły na spędzanie wolnego czasu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.