Piłkarze akademii piłkarskiej Warty Śrem wrócili na boisko

Piłkarze akademii piłkarskiej Warty Śrem po blisko dwóch miesiącach rozbratu z treningami wrócili na boisko. Od 4 maja młodzi zawodnicy trenują w grupach sześcioosobowych.

Rząd postanowił wdrożyć w życie drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem i po do długim weekendzie majowym „uwolniono sport” i udostępniono boiska.

– Długo czekaliśmy na taką decyzję, ale w końcu się doczekaliśmy

mówi Dominik Sworowski, prezes Warty

Musieliśmy na nowo ułożyć harmonogram treningów, bowiem zajęcia odbywają się z podziałem na grupy sześcioosobowe. Nie było to łatwe, bo nie wszystkie boiska, z których do tej pory mogliśmy korzystać są jeszcze dostępne, ale udało się to poukładać i możemy trenować. Zajęcia odbywają się na nowych zasadach z zachowaniem środków ostrożności. Cieszy, że do treningów wróciła grubo ponad połowa chłopców naszej Akademii. W związku z ograniczeniem dostępu do boisk trenujemy póki co dwa razy w tygodniu po 45 minut. Zajęcia są krótkie, ale bardzo intensywne. Trenerzy wyposażeni zostali przez klub w środku do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Działamy i czekamy, aż będziemy mogli wrócić do normalności – dodał prezes.

Nabór Akademii Piłkarskiej Młoda Warta

Warto dodać, że w czasie zajęć zarówno trener, jak i młodzi piłkarze nie są zobowiązani do zakładania maseczek.

Materiał dzięki uprzejmości Warty Śrem

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.