Piłkarze akademii piłkarskiej Warty Śrem wrócili na boisko

Piłkarze akademii piłkarskiej Warty Śrem wrócili na boisko
Piłkarze akademii piłkarskiej Warty Śrem wrócili na boisko
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Piłkarze akademii piłkarskiej Warty Śrem po blisko dwóch miesiącach rozbratu z treningami wrócili na boisko. Od 4 maja młodzi zawodnicy trenują w grupach sześcioosobowych.

Rząd postanowił wdrożyć w życie drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem i po do długim weekendzie majowym „uwolniono sport” i udostępniono boiska.

– Długo czekaliśmy na taką decyzję, ale w końcu się doczekaliśmy

mówi Dominik Sworowski, prezes Warty

Musieliśmy na nowo ułożyć harmonogram treningów, bowiem zajęcia odbywają się z podziałem na grupy sześcioosobowe. Nie było to łatwe, bo nie wszystkie boiska, z których do tej pory mogliśmy korzystać są jeszcze dostępne, ale udało się to poukładać i możemy trenować. Zajęcia odbywają się na nowych zasadach z zachowaniem środków ostrożności. Cieszy, że do treningów wróciła grubo ponad połowa chłopców naszej Akademii. W związku z ograniczeniem dostępu do boisk trenujemy póki co dwa razy w tygodniu po 45 minut. Zajęcia są krótkie, ale bardzo intensywne. Trenerzy wyposażeni zostali przez klub w środku do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Działamy i czekamy, aż będziemy mogli wrócić do normalności – dodał prezes.

Nabór Akademii Piłkarskiej Młoda Warta

Warto dodać, że w czasie zajęć zarówno trener, jak i młodzi piłkarze nie są zobowiązani do zakładania maseczek.

Materiał dzięki uprzejmości Warty Śrem

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.