Wybór materaca do sypialni nie musi być trudny – poradnik dla kupujących materac

Wybór materaca do sypialni to jedna z ważnych decyzji, która będzie miała wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Oto krótki poradnik dla kupujących!

Rodzaje materaców do sypialni

Na początku powinniśmy poznać dwa najpopularniejsze rodzaje materaców. Pierwszy z nich charakteryzuje się piankowym wypełnieniem. Dzięki temu zyskujemy wysoką elastyczność oraz idealne dopasowanie materaca do ciała użytkownika. Warto również zwrócić uwagę na lekkość, co gwarantuje łatwy transport oraz ewentualną zmianę ułożenia produktu. Na rynku znajdziemy materace termoelastyczne, które pod wpływem temperatury dostosowują się do kształtu ciała użytkownika. W ten sposób zapewniają równomierne rozłożenie nacisku, odciążając mięśnie i kręgosłup. Przykładem może być materac Hilding Rumba, który gwarantuje również odpowiednie podparcie dzięki 7 strefom twardości. Natomiast materace lateksowe Hilding oraz piankowe Curem będą idealnym rozwiązaniem dla osób z alergią. Dzięki właściwościom antybakteryjnym oraz odpowiedniej cyrkulacji powietrza zapewniają wysoką higienę i bezpieczeństwo.

Drugie popularne rozwiązanie to materace sprężynowe, które gwarantują komfortowy sen dzięki wysokiej elastyczności punktowej. System pojedynczych sprężyn umieszczonych w kieszonkach zapewnia bezpieczne podparcie dla ciała. Bez wątpienia jest to doskonałe rozwiązanie dla par. Sprężynki otoczone materiałem umożliwiają wyciszenie ruchów partnera. Dzięki temu nie musimy się martwić, że obudzimy drugą osobę podczas wstawania lub zmiany ułożenia. Ponadto wysoka elastyczność punktowa sprawia, że będzie idealnym rozwiązaniem również dla par, których waga znacznie się różni. Przykładem takiego produktu może być Hilding Lambada. Powyższe rozwiązania oraz wiele innych materaców można znaleźć na stronie sklepu internetowego sennamaterace.pl.

Test twardości materaca!

Podczas wyboru materaca musimy pamiętać również o dopasowaniu twardości. W tym przypadku warto udać się do sklepu stacjonarnego, aby sprawdzić, jak materac reaguje na nasze ciało. Według ekspertów twardość można dostosować do wagi użytkownika. Jednak preferencje każdego z nas różnią się, dlatego dla pewności warto skorzystać z możliwości przetestowania produktów na własnej skórze. Jeżeli zależy nam na zdrowym i bezpiecznym śnie, warto wykonać jeden prosty test. W tym celu należy położyć się na wybranym materacu. Następnie pod część lędźwiową wkładamy dłonie i próbujemy przesunąć je w górę, wzdłuż pleców. Całkowita blokada ruchów oznacza, że materac jest za miękki, a tym samym powoduje nadmierne zapadanie ciała. W takiej sytuacji należy pomyśleć o zwiększeniu stopnia twardości. Jeśli nasze dłonie bez problemu przesuwają się do góry, oznacza to, że materac jest zbyt twardy. 

Dopiero lekki opór informuje nas o idealnie dobranej twardości. Korzystając z sytuacji, że znajdujemy się w sklepie stacjonarnym, warto również sprawdzić, jak materac reaguje na nasze ciało w różnych pozycjach. W końcu każdy z nas zmienia swoje położenie podczas snu. Pamiętajmy, aby upewnić się, że materac będzie dla nas zarówno bezpieczny, jak i wygodny.

Dopasuj rozmiar materaca

Dopasuj rozmiar materaca

Ostatnim etapem powinno być dopasowanie rozmiaru do użytkownika. Szerokość materaca dla jednej osoby powinna wynosić co najmniej 70 cm. Jeżeli z produktu będzie korzystać para, należy zastosować podwójną wartość. W przypadku cięższych osób warto zadbać o to, aby każdy miał wystarczająco miejsca i mógł swobodnie zmieniać pozycję. Producent Hilding oferuje swoim klientom szerokość materaca dla dorosłych nawet do 180 cm. Natomiast linia Curem gwarantuje dostęp do produktów o szerokości nawet 200 cm. Jeżeli chodzi o długość, wyznacznikiem powinien być nasz wzrost. Pamiętajmy również o zachowaniu rezerwy co najmniej 20 cm. Jeżeli materac będzie przeznaczony dla pary, należy dostosować ten parametr do wyższej osoby. 

Maksymalna długość w przypadku oferty Hilding wynosi 200 cm. Wybierając materac z linii Curem, otrzymujemy dostęp do materacy o długości nawet 220 cm. Chcesz wiedzieć więcej o różnych rodzajach materaców? Przeczytaj także: Materace piankowe – czy kierować się podczas wyboru pierwszego materacu z pianki?

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.