Ze Śremu do Ekstraklasy: Warta Śrem klubem partnerskim Warty Poznań

Warta Śrem klubem partnerskim Warty Poznań
Warta Śrem klubem partnerskim Warty Poznań
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ze Śremu do Ekstraklasy – taki główny cel przyświeca umowie o  wzajemnej współpracy pomiędzy Wartą Śrem, a Wartą Poznań, którą właśnie zawarto.

Warta Śrem dołączyła do grona partnerskich klubów występującej w Ekstraklasie Warty Poznań. Umowę podpisano w obecności koordynatorów Łukasza Nowaka i Piotra Rymaniaka oraz prezesa Dominika Sworowskiego i menadżera Akademii Warty – Damiana Kęcla.

Współpraca ta ma przynieść obopólne korzyści. W ramach kooperacji najzdolniejsi zawodnicy z klubów partnerskich i współpracujących zostaną objęci obserwacją przez sztab szkoleniowy Akademii Warty Poznań. Będą zapraszani na testy. Głównym celem będzie dążenie do tego, aby w przyszłości mieli szansę występów na boiskach Ekstraklasy.

Ponadto kluby zobowiązują się do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarach organizacji, marketingu, promocji, a także współpracy z mediami. Organizowane będą również szkolenia, zebrania oraz turnieje piłkarskie. Należy tutaj dodać, że dyrektorem Akademii Warty Poznań jest Wojciech Tomaszewski – jeden z najlepszych fachowców do piłki młodzieżowej w kraju, który czuwa nad przebiegiem procesu szkoleniowego.

Z ciekawostek na uwagę zasługuje fakt, że Warty praktycznie zawsze płynęły w tym samym kierunku często sobie pomagając. Najczęściej współpraca dotyczyła wymiany „myśli” szkoleniowej, trenerów oraz zawodników. Pierwszy raz współpracowaliśmy w 1923 roku. Po wstąpieniu Warty Śrem do Poznańskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Warta Poznań wspierała nas trenerami w osobach Celera i Górzyńskiego. Współpracę kontynuowano po II Wojnie Światowej. Kolejne wspólne mianowniki to lata 90 i okres III ligi w Śremie w tym okresie przekazywanie zawodników było największe. To głównie za osobą wspólnego trenera z Tadeusza  Łuczaka.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.