Warta Śrem klubem partnerskim Warty Poznań

Ze Śremu do Ekstraklasy: Warta Śrem klubem partnerskim Warty Poznań

Ze Śremu do Ekstraklasy – taki główny cel przyświeca umowie o  wzajemnej współpracy pomiędzy Wartą Śrem, a Wartą Poznań, którą właśnie zawarto.

Warta Śrem dołączyła do grona partnerskich klubów występującej w Ekstraklasie Warty Poznań. Umowę podpisano w obecności koordynatorów Łukasza Nowaka i Piotra Rymaniaka oraz prezesa Dominika Sworowskiego i menadżera Akademii Warty – Damiana Kęcla.

Współpraca ta ma przynieść obopólne korzyści. W ramach kooperacji najzdolniejsi zawodnicy z klubów partnerskich i współpracujących zostaną objęci obserwacją przez sztab szkoleniowy Akademii Warty Poznań. Będą zapraszani na testy. Głównym celem będzie dążenie do tego, aby w przyszłości mieli szansę występów na boiskach Ekstraklasy.

Ponadto kluby zobowiązują się do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarach organizacji, marketingu, promocji, a także współpracy z mediami. Organizowane będą również szkolenia, zebrania oraz turnieje piłkarskie. Należy tutaj dodać, że dyrektorem Akademii Warty Poznań jest Wojciech Tomaszewski – jeden z najlepszych fachowców do piłki młodzieżowej w kraju, który czuwa nad przebiegiem procesu szkoleniowego.

Z ciekawostek na uwagę zasługuje fakt, że Warty praktycznie zawsze płynęły w tym samym kierunku często sobie pomagając. Najczęściej współpraca dotyczyła wymiany „myśli” szkoleniowej, trenerów oraz zawodników. Pierwszy raz współpracowaliśmy w 1923 roku. Po wstąpieniu Warty Śrem do Poznańskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Warta Poznań wspierała nas trenerami w osobach Celera i Górzyńskiego. Współpracę kontynuowano po II Wojnie Światowej. Kolejne wspólne mianowniki to lata 90 i okres III ligi w Śremie w tym okresie przekazywanie zawodników było największe. To głównie za osobą wspólnego trenera z Tadeusza  Łuczaka.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.