MZ: 268 nowych zakażeń koronawirusem, łącznie 4102, dziesięć osób zmarło

Bia³ystok, 18.03.2020. Koronawirus w Polsce. Ambulans pogotowia ratunkowego przy Oddzia³ach ZakaŸnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Bia³ymstoku, 18. bm. Dzisiaj w Podlaskiem stwierdzono drugi przypadek koronawirusa w regionie. Dwoje pacjentów przebywa na oddzia³ach zakaŸnych miejscowego USK. (ar/dw) PAP/Artur Reszko
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 268 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych dziesięciu zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 4102 osób, z których 94 zmarły.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego.

Ministerstwo zdrowia poinformowało jednocześnie o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 4102, z czego 94 osoby zmarły. (PAP).

Autorka: Dorota Stelmaszczyk

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.