|

Śrem: Ponad 30 mieszkańców złamało zakazy i wróciło do domów z mandatami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, w ciągu trzech dni, ujawnili ponad 30 osób, które złamały obostrzenia wprowadzone, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zgodnie z zapowiedzią funkcjonariusze stanowczo zareagowali na przypadki łamania nowych zasad. Posypały się mandaty, na kilka osób skierowane będą do sądu wnioski o ukaranie, a o nieodpowiedzialnym zachowaniu nieletniego powiadomiony zostanie sąd rodzinny.

Zgodnie z zapowiedziami ostatnie dni były dla śremskich policjantów czasem wytężonych kontroli. Funkcjonariusze dla naszego wspólnego bezpieczeństwa i ochrony przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, sprawdzali czy wprowadzone obostrzenia są respektowane. Zdecydowana większość mieszkańców powiatu śremskiego stosowała się do obowiązujących zakazów. Jednak niestety były osoby, które lekceważyły nowe przepisy, a tym samym zwiększały szansę na zakażenie koronawirusem.

W sumie przez trzy dni, od 3 do 5 kwietnia, policjanci ze śremskiej komendy ujawnili ponad 30 osób, które złamały wprowadzone obostrzenia. Mandaty karne posypały się głównie w Śremie, ale też w Książu Wielkopolskim, Mchach, Iłówcu, Grzybnie i na terenie Białego Gościńca.

Zdecydowana większość osób ukaranych mandatami nie stosowała się do wprowadzonych ograniczeń związanych z przemieszczaniem się, a kilka osób złamało zakaz przebywania w śremskim Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego. Policjanci skierują też wnioski o ukaranie rowerzystów, którzy w Dolsku i w Gaju przemieszczali się rekreacyjnie, bez konkretnego celu. Będą wnioski o ukaranie trzech mężczyzn, którzy w Mchach wspólnie spożywali alkohol, zaczepiali mieszkankę tej miejscowości, a jeden z nich był tak upojony alkoholem, że trafił do szpitala. Natomiast do sądu rodzinnego trafi sprawa 15-letniego śremianina, który wspólnie ze starszym, 21-letnim kolegą, bez konkretnego powodu i celu, jeździł sobie w Śremie samochodem marki BMW.

Przed nami słoneczne dni i Święta Wielkanocne. Każdego roku, o tym czasie, Policja apelowała o zabezpieczenie mieszkań przed podróżą, o bezpieczną i ostrożną jazdę oraz przekazywała szereg profilaktycznych porad, aby Święta były spokojne. Tym razem APELUJEMY #zostanwdomu! Doświadczenia innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń koronawirusem jest maksymalne ograniczenie kontaktów.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

2 komentarze

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.