Śmiertelny wypadek na drodze Śrem – Zaniemyśl

foto: Dariusz Patalas, Maciej Kaniewski
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Na drodze relacji Śrem – Zaniemyśl, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący VW Passatem wyprzedzając Fiata Punto zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka Peugeotem 207, a następnie uderzył w fiata, którego wyprzedzał. Kierujący VW doznał obrażeń ciała i zmarł w szpitalu.

13 grudnia br., o godz. 07.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 432 relacji Śrem – Zaniemyśl.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, kierujący samochodem osobowym marki VW Passat, 48-letni mieszkaniec Lubonia, na prostym odcinku drogi, jadąc z kierunku Śremu w stronę Zaniemyśla i wyprzedzając Fiata Punto, zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka Peugeotem 207, a następnie uderzył w fiata, którego wyprzedzał.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący VW, który trafił do szpitala, gdzie zmarł. Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

foto: Dariusz Patalas, Maciej Kaniewski

Kierująca peugeotem, 23-letnia mieszkanka gminy Śrem, doznała drobnych obrażeń i po udzieleniu jej pomocy medycznej została zwolniona do miejsca zamieszkania. Kobieta była trzeźwa.

Kierująca Fiatem Punto, 26-letnia mieszkanka Śremu, nie doznała obrażeń ciała i również była trzeźwa.

VW Passat i Peugeot 207 zostały zabezpieczone do dalszych oględzin przez pomoc drogową.

foto: Dariusz Patalas, Maciej Kaniewski

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.