Śrem: Piraci na drodze. Rekordzista 141 km/h przy dozwolonej 50 km/h

Niechlubny rekordzista, którego ujawnili policjanci śremskiej drogówki pędził przez Wyrzekę mając na liczniku 141 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Kompletnie nierozsądny 32-latek na 3 miesiące stracił uprawnienia do kierowania, z którymi pożegnało się także pięciu innych piratów drogowych namierzonych przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragedii na polskich drogach i apelują o rozsądek.

W ciągu zaledwie dwóch dni policjanci śremskiej drogówki namierzyli aż sześciu piratów drogowych, którzy pędzili przez wioski gminy Śrem mając na liczniku ponad 100 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

W miniony piątek, 16 października, w Borgowie na policyjny radar wpadło trzech nierozważnych kierujących. Najpierw, o godz. 11.40, 69-letni śremianin kierując Mercedesem jechał z prędkością 102 km/h. Później wieczorem, o godz. 20.10, 36-latek z gminy Dolsk pędził Citroenem C4 mając na liczniku 105 km/h i kilkanaście minut później, o godz. 20.43, 37-latek z powiatu jarocińskiego Skodą Superb jechał z prędkością 112 km/h.

Policjanci zatrzymali tym kierującym uprawnienia do kierowania, ukarali ich mandatami karnymi i 10 punktami karnymi. Prawie tak samo zakończyły się pirackie wariacje trzech kolejnych kierujących, którzy w minioną niedzielę, 18 października, pędzili przez Borgowo i Wyrzekę.

Najpierw, o godz. 14.47, w Borgowie na policyjny radar wpadł 43-latek z gminy Dolsk, który kierując Oplem Corsa jechał z prędkością 104 km/h. Kilka minut później, o godz. 14.55, drugi patrol śremskiej drogówki w Wyrzece namierzył niechlubnego rekordzistę. 32-latek z Poznania pędził Skodą Superb mając na liczniku 141 km/h. W tej samej miejscowości, o godz. 18.58, funkcjonariusze ujawnili, że 23-letni obywatel Ukrainy samochodem Mercedes – Benz Sprinter poruszał się z prędkością 108 km/h. Ta trójka kierujących również pożegnała się z uprawnieniami do kierowania i została ukarana mandatami, a 10 punktów karnych ominęło jedynie 23-latka z Ukrainy.

Kolejny raz, w trosce o użytkowników dróg, policjanci proszą o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę na drodze. Tym bardzie, że niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że korzystanie z drogi wymaga zwiększonej uwagi.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.