||

Uszatek – już wkrótce otwarcie nowego żłobka w Śremie [Wywiad]

Na żłobkowej mapie Śremu właśnie pojawiło się nowe miejsce dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W marcu ma odbyć się oficjalne otwarcie, ale nabór już trwa. “Uszatek”, bo “o nim” mowa, to niepubliczny żłobek, który będzie placówką prywatną świadczącą profesjonalne usługi z zakresu opieki nad dziećmi od pierwszego do trzeciego roku życia. Kadrę żłobka tworzyć będą wykształcone, ambitne, twórcze i zaangażowane w pracę z dziećmi nauczycielki z kilkunastoletnim doświadczeniem. Kim są założycielki (Paulina Lewandowska oraz Anna Zagrajek) “Uszatka” i dlaczego zdecydowały się na otwarcie żłobka w Śremie?

Powiedzcie proszę coś o sobie. Kim są założycielki żłobka „Uszatek” w Śremie?

Jesteśmy przede wszystkim szczęśliwymi mamami (śmiech).

Mamami, które przez ostatnie kilkanaście lat pracowały w publicznym przedszkolu w Śremie na stanowisku nauczyciela. Posiadamy wykształcenie wyższe i spełniamy wszelkie niezbędne wymagania do prowadzenia tej działalności, a także wszelkie niezbędne wymagania niezbędne w pracy z dziećmi do lat trzech.

Znamy się już bardzo długo nie tylko na tzw. stopie zawodowej, ale także prywatnej. Może trudno w to uwierzyć, ale bardzo się różnimy, jesteśmy niczym dwa różne żywioły, które wbrew pozorom doskonale ze sobą współgrają i się uzupełniają.

Nie ukrywamy, że jesteśmy kobietami w takim wieku, w którym do głowy przychodzi wiele szalonych, ba – odważnych pomysłów!

I właśnie to doświadczenie zawodowe, ten a nie inny czas, w którym obecnie jesteśmy, pozwolił podjąć nam decyzję o stworzeniu w naszym pięknym mieście żłobka. Miejsca w którym najmłodsi jego mieszkańcy będą mogli beztrosko spędzić czas pod okiem wykwalifikowanej i doświadczone kadry.

Skąd pomysł na żłobek w Śremie?

Wbrew pozorom pomysł na stworzenie żłobka w Śremie wcale nie był przypadkowy.

Jak większość kobiet aktywnych zawodowo po zakończonym urlopie macierzyńskim stanęłyśmy przed niełatwym wyborem – wyborem żłobka, do którego chciałybyśmy posłać nasze dzieci.

I w tym momencie pojawił się problem – a mianowicie okazało się, że absolutnie nie ma takiej możliwości, aby dziecko z tzw. marszu dostało się do jakiejkolwiek placówki w Śremie. Bardzo długa lista rezerwowa dzieci w śremskich żłobkach zmroziła naszą przysłowiową krew w żyłach.

Wtedy pojawił się pomysł – pomysł stworzenia w Śremie miejsca, które będzie wyjątkowe pod wieloma względami. Wyjątkowy – bo stworzony z ogromną pasją, wyjątkowy, bo oparty na doświadczeniu w pracy z dziećmi, wyjątkowy – bo jesteśmy mamami dla których dobro dziecka to największa wartość.

Żłobek startuje w marcu, ale przygotowania do otwarcia placówki trwają już od dłuższego czasu. Z perspektywy czasu, co było najtrudniejszym wyzwaniem?

Tak, przygotowania do otwarcia placówki trwają już kilka miesięcy. Jest to dla nas ogromne wyzwanie! Wyzwanie, z którym z wielką przyjemnością i sporą dawką pozytywnej adrenaliny mierzymy się każdego dnia.
Z pewnością pierwszym wyzwaniem było poszukanie odpowiedniego lokalu, który spełniałby bardzo rygorystyczne wymagania. Ostatecznie udało się znaleźć lokal w centrum dużego osiedla w Śremie.
Kolejnym wyzwaniem, z którym mierzymy się praktycznie do dnia dzisiejszego to tzw. sprawy urzędowe, które są nieodzownym elementem prowadzenia tego typu działalności.
Podsumowując możemy stwierdzić, że prowadzone działania nie do końca sprawiają nam trudność – jest to dla nas nowe doświadczenie, któremu z ogromnym zapałem i zaangażowaniem stawiamy czoła.

Co trzeba zrobić, aby zapisać dziecko do żłobka „Uszatek”?

Kwestia zapisu dziecka do Niepublicznego Żłobka „Uszatek” jest bardzo prosta.
Wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową www.uszatek.edu.pl kliknąć w zakładkę „Do pobrania” pobrać, wypełnić i wysłać kartę zapisu dziecka do żłobka pocztą w wersji papierowej na wskazany adres, bądź drogą elektroniczną (skan dokumentu) na adres poczty e-mail.
Wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania Niepublicznego Żłobka „Uszatek” można uzyskać odwiedzając wyżej wymienioną stronę internetową lub fanpage na Facebook’u.

Czego życzyć „Uszatkowi”?

Wspaniałe pytanie (śmiech)
Myślimy, że przede wszystkim szczęśliwych dzieci, które będą uczęszczały do żłobka i staną się częścią „Uszatkowej” rodziny.
Zadowolonych rodziców, którzy oddając swoje dzieci pod naszą opiekę będą mogli spokojnie realizować swoje zawodowe obowiązki.

A Ani i Paulinie – założycielkom „Uszatka” ;)?

Satysfakcji z realizacji zamierzonych celów, niekończącej się pasji, doskonałych pomysłów i uwaga … zdrowia i siły do utworzenia kolejnych, wyjątkowych „Uszatkowych” miejsc ☺

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.