Szukasz adrenaliny? Wybierz loty w tunelu aerodynamicznym w Lesznie!

Szukasz adrenaliny? Wybierz loty w tunelu aerodynamicznym w Lesznie!

Loty w tunelach aerodynamicznych to kapitalny wybór dla każdego, kto lubi buzującą adrenalinę. Teraz można skorzystać z nich też w Lesznie!

Czy tunele aerodynamiczne kojarzą ci się tylko z badaniami aerodynamiki pojazdów? Warto wiedzieć, że mają one jeszcze jedno zastosowanie, a mianowicie używane są do free fly – swobodnego latania. Wtedy tunel aerodynamiczny ma konstrukcję pionową i dzięki nim można poczuć się jak podczas latania w przestworzach. To wszystko możliwe jest również w Lesznie przy ulicy Szybowników 28, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych tuneli aerodynamicznych – FreeFlyCenter.

Na czym polegają loty w tunelu aerodynamicznym?

Dzięki pionowym tunelom aerodynamicznym można stworzyć warunki niemalże identyczne do tych w trakcie spadania w przestworzach. Początkowo, tunele te używane były przy treningach spadochroniarskich, ale obecnie są otwarte dla każdego, kto lubi dobrą zabawę.

Znajdujące się w tunelach aerodynamicznych wentylatory są w stanie rozpędzić strugi powietrza do prędkości wynoszącej nawet 300 kilometrów na godzinę. Jest ona wystarczająca do tego, aby podnieść do góry dorosłą osobę i dać efekt swobodnego spadania w przestworzach, dokładnie takiego, jak przy skokach spadochronowych z opóźnionym otwarciem spadochronu.

Loty w tunelach są przy tym bezpieczne – nie ma tutaj także ryzyka związanego z nieprawidłowo złożonym spadochronem czy też niesprzyjającą pogodą. Co więcej, są kilkukrotnie tańsze niż skoki. To powoduje, że są one chętnie wybierane przez wiele osób – młodszych i starszych. Warto tutaj zaznaczyć, że nie mamy żadnych ograniczeń wiekowych związanych z lotami w tunelach aerodynamicznych, dlatego mogą brać w nich udział zarówno dzieci i młodzież, jak i seniorzy. Gdy nie mamy znaczących przeciwwskazań do uprawiania innych sportów, możemy także polatać w aerotunelu.

Loty w tunelu aerodynamicznym – krok po kroku

Zacznijmy od tego, że pierwszym krokiem jest wykonanie rezerwacji na lot w tunelu aerodynamicznym. W przypadku Leszna możemy zrobić to na stronie internetowej tunelu Profly pod adresem https://leszno.profly.pl/. Wybieramy czas trwania skoku oraz jego termin. Możemy też wykupić voucher upominkowy i podarować komuś skok w prezencie.

W dniu skoku na miejscu powinniśmy pojawić się około 40 minut wcześniej. Odbieramy wtedy wyposażenie – kombinezon, gogle oraz kask, a także bierzemy udział w krótkim szkoleniu bezpieczeństwa. Instruktor pokazuje nam wtedy, jak powinniśmy się zachowywać, aby utrzymać się w powietrzu. Następnie tunel aerodynamiczny jest otwierany i wchodzimy do niego z instruktorem – przez cały czas będzie dbał o nasze bezpieczeństwo.

Czas trwania jednego lotu to 3 minuty – jest on dzielony na dwie sesje po 1,5 minuty każda. Chociaż wielu osobom wydaje się, że to bardzo krótko, to jednak warto wskazać, że tak naprawdę czas lotu jest dość długi, zwłaszcza wtedy, gdy zestawimy go z czasem swobodnego spadania przy skoku spadochronowym. Przy skoku z wysokości 3000 metrów uzyskamy zaledwie 30 sekund swobodnego spadania, natomiast przy 4000 metrach – około 60 sekund. Zatem tunel aerodynamiczny da nam rozrywkę trwającą kilkukrotnie dłużej – w niższej cenie.

Wykonaj swoją rezerwację na lot w tunelu już teraz!

Jeśli także zainteresowały cię loty w tunelu aerodynamicznym, z ofertą tunelu można zapoznać się już teraz pod wspomnianym adresem strony internetowej.

Za lot trwający 3 minuty dla osoby dorosłej zapłacimy zaledwie 239 złotych, z kolei dla osoby poniżej 18. roku życia to koszt 219 złotych. Możemy też zabrać na latanie znajomych albo rodzinę i wykupić pakiet lotów w przystępnej cenie. Tunel organizuje też regularnie promocje, dzięki którym możemy zapłacić za taką niesamowitą rozrywkę jeszcze mniej.

Zatem jeśli szukasz dobrej zabawy w niecodziennym stylu lub chcesz sprawić komuś wyjątkowy upominek, pomyśl już teraz o skorzystaniu z lotów w tunelu aerodynamicznym. Swoją rezerwację na lot w Lesznie możesz wykonać nawet w tej chwili!

Similar Posts

One Comment

  1. kilka tygodni temu miałam możliwość polatac. Miejsce fajne, można sobie przed swoim lotem pooglądać jak inni to robią. Uczucie trochę dziwne jak się wchodzi do tunelu ale wszytko wynagradza lot

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.