Książki: Marta Radomska “Sprintem do marzeń” / Ryszard Ćwirlej “Już nikogo nie słychać” [KONKURS]

Wiosna ! Przynajmniej kalendarzowa, ponieważ za oknem to różnie bywa: Czasem słońce, czasem śnieg 🙂 Dlatego mamy dla Was bardzo ciekawe i różnorodne propozycje książkowe.

Marta Radomska, z wykształcenia filolog polski, prywatnie serce oddała zwierzętom wszelakiej maści, szczególnie kotom i chętnie powierza im rolę ważnych bohaterów swoich książek. Patronat honorowy nad jej twórczością sprawuje siedmioletni dachowiec Atton, współtwórca niespodziewanych (nawet dla autorki) zwrotów akcji, będących wynikiem pożarcia lub upchnięcia za kanapą skradzionych fragmentów tekstów. Po debiutanckim „Maratonie do szczęścia” autorka nie zwalnia tempa. „Sprintem do marzeń” to pełna humoru powieść, a po jej lekturze padniesz ze śmiechu !

Co zrobisz, gdy atrakcyjna sąsiadka zacznie flirtować z Twoim narzeczonym ?

Ola szykuje się do startu w maratonie, jednak błogi odpoczynek po treningach zakłóca jej niekończący się remont w mieszkaniu piętro wyżej. Właśnie wprowadziła się do niego długonoga biegaczka, która nigdy nie miewa zadyszki, a w biegach długodystansowych jest równie dobra jak w podrywaniu nowych sąsiadów.

Ola i jej przyjaciółka Beatka patrzą na blondynkę z coraz większą irytacją, bo ich mężczyźni zupełnie tracą dla niej głowę. Gdy w trakcie spaceru pies-bies znajduje w bocznej alejce parku jej zwłoki, policja planuje przesłuchać wszystkich sąsiadów. Zwłaszcza tych, którzy akurat zapodziali gdzieś kuchenny nóż…

 

Ryszard Ćwirlej uznany przez krytyków za twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”. Był trzykrotnie nominowany do nagrody „Wielkiego Kalibru”. Dzisiaj prezentujemy kryminał retro najwyższej klasy “Już nikogo nie słychać”.

Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o spodziewanej wizycie Piłsudskiego. Nad bezpieczeństwem Marszałka ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napięta po przewrocie majowym atmosfera w kraju, narastające nastroje antysemickie oraz ciągle ścierający się bolszewicy i narodowcy nie ułatwiają komisarzowi zadania.

Na domiar złego w mieście dochodzi do zbrodni. Młody praktykant znajduje ciało zastrzelonego właściciela zakładu pogrzebowego, Alojzego Kaczmarkiewicza. Jego siostrzeniec Anastazy Olkiewicz, zasłużony w czasie wojny bolszewickiej przodownik policji, za punkt honoru stawia sobie złapanie zabójcy. Niedługo potem, w podobny sposób, ginie działacz partii narodowej, mecenas Olgierd Witecki. Fischer nie ma ani chwili do stracenia, jak najszybciej musi znaleźć groźnego zabójcę.

 

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja ? Chcesz poznać konsekwencje flirtowania z atrakcyjną sąsiadką ? A może oddać się atmosferze dwudziestolecia międzywojennego ?

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS owe książki 🙂

Wystarczy napisać NAM tytuł książki którą chcielibyście wygrać 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do soboty, 31 marca br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrały następujące osoby:

 

 

 

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl
Marta Radomska “Sprintem do marzeń”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/sprintem-do-marzen/

Ryszard Ćwirlej “Już nikogo nie słychać”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/juz-nikogo-nie-slychac/

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.