Książka: Przemysław Borkowski “Rytuał łowcy” [POLECAMY]

Grudzień pojawił się w kalendarzu, dni coraz krótsze, wieczory zimniejsze, a za oknem pierwszy śnieg. Jest to idealna pora na książkę, która rozgrzeje nie jednego czytelnika.

Przemysław Borkowski. Urodzony w 1973 roku w Olsztynie. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 roku jest jednym z członków i współautorem tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Oprócz tego tworzył dotąd dla portalu Onet.pl, dziennika “Metropol”, miesięcznika “Kariera” oraz “Przekroju”. Jego wiersze i opowiadania były publikowane na łamach “Frondy”, “Odry” i “Twórczości” Autor kilku powieści i zbioru opowiadań. Przede wszystkim jednak jest autorem znakomicie przyjętej trylogii kryminalnej o psychologu Zygmuncie Rozłuckim (“Zakładnik”, “Niedobry pasterz”, “Widowisko”).

“RYTUAŁ ŁOWCY”

Gdy zawodzi rozum, w ludziach budzą się pierwotne instynkty.

Młoda prokurator Gabriela Seredyńska po przeprowadzce do Warszawy dostaje swoją pierwszą poważną sprawę – morderstwo. Zwłoki znaleziono w pobliżu muru cmentarza, a twarz ofiary została mocno okaleczona. Komisarz Aleksanderski, który pierwszy przybył na miejsce zbrodni, odnajduje pod murem cmentarza kartkę z wierszem, który zdaje się jedynym tropem policji.

Wkrótce pojawia się kolejna ofiara, a po niej następne. Wszystkie łączy to samo: niecodzienne obrażenia zadawane po śmierci, które mogą wskazywać na jakiegoś typu praktyki magiczne.

Z czasem Seredyńskiej udaje się wpaść na trop zbrodniarza. Niestety również on zwraca na nią uwagę. Jest młoda, piękna, inteligentna i idealnie nadaje się na jego kolejną ofiarą…

Przemysław Borkowski “Rytuał Łowcy”

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl

Przemysław Borkowski “Rytuał łowcy”: https://czwartastrona.pl/produkt/rytual-lowcy/

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.