Książki: Victoria Schwab "Okrutna pieśń" / Elisabeth Asbrink "1947. Świat zaczyna się teraz" [KONKURS]

Witamy marzec, miesiąc wiosny 🙂 mimo, że ostatnie dni z minusowymi temperaturami troszkę temu przeczą… To dzisiaj Was rozgrzejemy propozycjami książkowymi.

Victoria SchwabOkrutna pieśń” wciągnie cię w świat pełen tajemnic i niepokojący wir postapokaliptycznej walki o przetrwanie. W mrocznym urban fantasy dwoje młodych ludzi musi wybrać, czy chcą zostać dobrymi czy złymi bohaterami – przyjaciółmi czy wrogami. A stawką jest przyszłość ich rodzinnego miasta.

Pierwszy tom bestsellerowej amerykańskiej serii „Świat Verity”.

Autorka głośnych „Odcieni magii” powraca w wielkim stylu!

Kate Harker i August Flynn są następcami przywódców podzielonego miasta – miasta, gdzie z przemocy zaczęły rodzić się prawdziwe potwory. Kate chciałaby dorównywać bezwzględnością ojcu, który pozwala potworom wałęsać się po ulicach, a ludziom każe płacić za ochronę. August chciałby być człowiekiem, mieć dobre serce i odgrywać większą rolę w obronie niewinnych przed potworami – niestety sam jest jednym z nich. Może ukraść duszę, wygrywając pieśń na swoich skrzypcach. Jednak Kate odkrywa jego tajemnicę…
„Wiele ludzi to potwory, a wiele potworów potrafi udawać ludzi.” V.A.Vale
 

Elisabeth Åsbrink (Laureatka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego) „1947. Świat zaczyna się teraz” z pozornie niepowiązanych ze sobą zdarzeń tworzy opowieść o świecie, który zaczyna kształtować się na dobre, gdzie idee demokracji i współdecydowania rodzą się i umierają, stary porządek upada, a powstaje nowy. To początek naszego czasu, naszego „teraz”.

W 1947 roku wszystko się zmienia. Świat jeszcze może być inny.

  • 10 lutego w Paryżu alianci i sojusznicy III Rzeszy podpisują układ pokojowy a w Europie zaczynają odradzać się ruchy faszystowskie.
  • Simone de Beauvoir przeżywa miłość swojego życia. Zaczyna pisać Drugą płeć – książkę, która wkrótce zostanie okrzyknięta feministyczną biblią.
  • Komisja ONZ ma tylko cztery miesiące na rozwiązanie narastającego problemu Palestyny.
  • 12 lutego Christian Dior prezentuje swoją debiutancką kolekcję The New Look. Zaczyna się rewolucja w modzie.
  • Trwają prace nad Powszechną Deklaracją Praw Człowieka. Jeszcze mało kto zna pojęcie ludobójstwa.
  • Hasan al-Banna chce, żeby nastał czas islamu. Tworzy plan wciąż jeszcze realizowany przez dżihadystów.
  • W niemieckim ośrodku dla dzieci, których rodzice zostali zamordowani przez nazistów, przebywa dziesięcioletni Joszéf. Teraz musi sam podjąć decyzję, która zaważy na jego życiu: zacząć wszystko od nowa w Palestynie czy wrócić do Budapesztu, miasta prześladowań ? Jakiś czas później ucieknie do Szwecji, gdzie urodzi mu się córka – Elisabeth.

 

Zainteresowała Ciebie któraś z proponowanych książek ? Chcesz poznać świat pełen tajemnic ?

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS owe książki 🙂

Wystarczy napisać NAM tytuł książki którą chcielibyście wygrać 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do soboty, 10 marca br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrały następujące osoby:

 

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl
Victoria Schwab “Okrutna pieśń”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/okrutna-piesn/

Elisabeth Åsbrink “1947. Świat zaczyna się teraz”: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/442/1947-swiat-zaczyna-sie-teraz.html

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Similar Posts

2 Comments

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.